Zpět na » Synot liga » Debakl Žižkova, výhra Hradce, remíza Blšan

Synot liga - Debakl Žižkova, výhra Hradce, remíza Blšan

0

20.01. - Tipsport Cup: Viktoria Žižkov vstoupila do letošního ročníku zimního turnaje Tipsport Cupu neslavně, s rezervou Slavie prohrála vysoko 5:1. Naopak ze skalpu prvoligového mužstva se může radovat Hradec, jenž přehrál Jablonec 3:2. V dalším utkání remízovaly Blšany s Teplicemi.

Vstup do Tipsport Cupu si jistě fotbalisté Viktorie Žižkov představovali jinak. Již v 16. minutě zápasu prohrávali s oslabenou Slavii, za kterou nastoupili jen tři hráči A-týmu - Jakub Diviš, Bořek Dočkal a Marcel Gecov, už 0:3. Za sešívané v úvodu skórovali 2x Karel Zelinka a Martin Bayer. Prvně jmenovaný ve 36. minutě přidal další zásah a zaznamenal první hattrick turnaje.
Ve druhém poločase se podařilo lídru druhé ligy snížit, na rozdíl tří branek umazal skóre, po centru střídajícího Šancary, obránce Bronislav Labant.
Poslední slovo však měli červenobílí, divoký zápas, alespoň co do počtu vstřelených branek, uzavřel 21-letý útočník Robin Dejmek.
"S výkonem a nasazením svého týmu jsem naprosto spokojený, vyšel nám úvod zápasu, kdy jsme třemi brankami rozhodli o našem vítězství. Mladí hráči měli dnes velkou motivaci, která byla na hřišti vidět," zhodnotil duel trenér Luboš Kozel pro oficiální stránky Slavie.

Viktoria Žižkov - Slavia Praha 1:5 (0:4)
55. Labant - 10., 16. a 36. Zelinka, 13. Bayer, 79. Robin Dejmek
Diváků: 300.

Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera, Král (68. Votava), Ĺ ťastný, Jambor - Kušnír, Procházka (46. Ĺ vancara), Gula (46. Labant), Houžvička (46. Bažík) - Dejman, Jelšic.

Slavia Praha: Diviš - Held, Studík, Ĺ míd (46. Radek Dejmek), Nachtman - Dočkal, Bayer (59. Dubský), Gecov, Vrzal - Zelinka (60. Bauer), Borovský (60. Robin Dejmek).

V dalším zápase se utkal Hradec Králové s ligovým Jablonec.
Ve 20. minutě se poprvé měnil stav utkání, po váhavé rozehrávce jablonecké obrany otevřel skóre dalekonosnou střelou Petr Jiroušek. V 71. minutě se Hradečtí radovali znovu, přesnou přihrávku Ira Paula Munstera proměnil v gól střídající Dvořák. V závěrečné desetiminutovce se sice Jablonci podařilo zápas srovnat záslohou Davida Lafaty a o chvíli později Milana Fukala. Rozhodující úder však zasadil 18-letý Pavel Dvořák, který v 87. minutě potrestal zaváhání golmana Ĺ pita a rozřešil utkání v prospěch druholigového mužstva.

Jablonec - Hradec Králové 2:3 (0:1)
80. Lafata, 85. Fukal - 71. a 87. Dvořák, 21. Jiroušek.
Diváků: 100.

Jablonec: Ĺ pit - Procházka, Kordula, Fukal, Jindřišek - Baranek, Valenta, Eliáš, Hloušek (64. Peškár) - Svátek, Lafata.

Hradec Králové: Lindr - Ĺ pidlen, Karal (46. Ĺ marda), Přibyl, Poděbradský (46. Plašil) - Jiroušek (65. Rezek), Hable, Kanda (46. Černý), Jirman - Munster, Duchnič (61. Dvořák).

Na mostecké umělé trávě, kde se hrají zápasy skupiny C, se utkaly Teplice s Blšany.
V dresu Blšan se objevily obě čerstvé posily - v obraně nastoupil zkušený stoper Novotný, bránu hájil golman Svoboda, který v severočeské vísce hostuje z Mostu. Trenéru Bičovskému se rovněž vyprazdňuje marodka, do hry zasáhl Jan Poláček, kterého na podzim trápila častá zranění.
Ačkoliv zápas skončil bezbrankovým výsledkem, k vidění bylo několik pohledných akcí. Teplický Pavel Verbíř se dostal do dvou šancí, avšak žádnou z nich nedokázal proměnit - v obou případech se zaskvěl brankář Martin Svoboda. Na druhé straně zahrával přímý volný kop Jiří Jedinák - jeho pokus jen těsně minul bránu. Když se mezi tři tyče netrefil ani blšanský Béreš, rozešly se oba týmy smírně.

Teplice - Chmel Blšany 0:0
Diváků: 200.

Teplice: Slavík (46. Belic) - Merzič, Lukáš, Valenta, Dragoun (46. Klein) - Ĺ tohanzl (46. Verbíř), Benát (46. Jirsák), Sabou (46. Dort), Stožický - Džeko, Ohněník.

Blšany: Svoboda - Tavars (46. Hranička), Novotný, Poláček (46. Süsser), Benko (46. Heinc) - Béreš, Jedinák, Zachariáš (46. Kožíšek), Krejčík (46. Vrabec) - Psohlavec (46. Cambell), Oboya (46. Penchev).