Zpět na » Synot liga » To nej z 14. kola Gambrinus ligy

Synot liga - To nej z 14. kola Gambrinus ligy

To nej z 14. kola Gambrinus ligy © -

0

27.11. - Také 14. kolo Gambrinus ligy bylo bohaté na zajímavé události. Pojďme si ho ještě jednou připomenout.

Sestava kola: Kučera (Budějovice) - Rajnoch (Boleslav), Švec (Slavia), Šuškavčevič (Olomouc), Kúdela (Kladno) - Kalouda (Brno), Kisel (Sparta), Szabo (Kladno), Jarolím (Plzeň) - Vyskočil (Zlín), Toleski (Most)

Tým kola: SK Kladno
Po třech prohrách Kladno zvítězilo a navíc přesvědčivě porazilo Baník Ostrava. Středočeši svého soupeře, který byl označován za favorita, přehrávali a svou převahu vyjádřili góly v druhé půli. Vítězství mohlo být i vyšší, ale nakonec měl Baník i trochu štěstí. Kladno navíc poprvé doma neinkasovalo.

Hráč kola: Martin Vyskočil (Zlín)

Útočník Tescomy se stal nejvýraznější postavou utkání Bohemians - Zlín. Vyskočil svými dvěma brankami zařídil obrat z 0:1 na 2:1 pro Zlín. Nejprve v první půli hlavou vyrovnal a ve druhém poločase pak po rohovém kopu vyskočil nejvýše a rozhodl o osudu utkání.

Zápas kola: Brno - Sparta 4:2

Velice povedené utkání a spoustu branek viděli diváci v Brně. Ve vyhecované atmosféře nejprve vedla Sparta, Brno výsledek otočilo na 3:1 a poté už dokráčelo k vítězství. Fanoušci viděli červenou kartu Slepičky po druhém gólu Sparty a také nádherné góly v podání Kaloudy a Polácha. Bylo to kvalitní střetnutí.

Zajímavost kola: Liberec poprvé pod Škorpilem prohrál
Fotbalisté Slovanu Liberec si poprvé pod koučem Škorpilem neodnesli ze zápasu ani bod. České Budějovice potvrzují výkonnostní vzestup a nyní to pocítil právě Liberec. Slovan hrál pod novým koučem už s těžšími týmy, ovšem tentokrát neuspěl. Bodově ho tak Budějovice přeskočily v tabulce.

Minus kola: Návštěvy

S příchodem chladnějších dnů odcházejí diváci ze stadionů a tím se bohužel kazí celkový průměr, který je stále velmi slušný hlavně díky začátku soutěže. Z osmi utkání jen na dvou přišlo více než tři tisíce. Na Bohemians mají tradičně slušné návštěvy, nicméně i tady došlo k poklesu (5 540). V Brně přišlo na Spartu těsně pod pět tisíc. Na první Slavii přišlo pouhých 2 523 diváků! Nejméně pak diváci zavítali do Kladna (1240).