Zpět na » Synot liga » HFK Olomouc hledá náhradu za Kropáčka

Synot liga - HFK Olomouc hledá náhradu za Kropáčka

0

Líbilo se

18.01. - Elitní útočník Holic Miloš Kropáček se musel podrobit operaci křížových vazů. Olomouckému týmu tak bude chybět minimálně celé jaro.

Na podzim se stal Kropáček nejlepším střelcem svého týmu, když vstřelil pět gólů. V tabulce druholigových střelců je výše pouze Petr Faldyna z Jihlavy, ten má na kontě už devět zásahů. Olomoučtí svoje výkony na podzim postavili především na perfektní obraně, když dostali jen sedm gólů. To je nejméně z celé druhé ligy. V průměru mají sice 1,5 vstřeleného gólu na zápas, což je čtvrtý nejlepší výsledek v druhé lize. Ale v některých utkáních se s koncovou trápili.


Kropáčka by mohl nahradit pětadvacetiletý Srb Boris Bošňjakovič. Mimo jiné už byl na testech v Ostravě a zahrál si již v chorvatském Hajduku Split. Zatím ale ještě nemá vyřízené vízum, takže se vše může ještě protáhnout. Bošňjakovič bude u týmu zatím jen na zkoušku. O jeho osudu se rozhodne po přípravných zápasech.


S týmem trénovali ještě mladý Slovák Cintuľa a australský brankář Malatinec. Nesplňovali však požadavky trenéra Leoše Kalvody, a tak museli tým opustit. Podle trenéra je současný kádr dostatečně kvalitní, a tak se neočekávají velké příchody. Současný kádr by měl být schopen bojovat o postup do první ligy. Na druhou Jihlavu ztrácejí Holice pouze bod, na vedoucí Žižkov čtyři body. Proto je velmi důležitá, aby se střelecká potence týmu zvedla.


Na jaře už tým nebude oblékat firma Umbro. Novým dodavatelem oblečení se stala společnost Marketline, která provozuje prodejny City Sport. V Olomouci jsou tyto prodejny hned tři, to je nejvíce v Čechách. Olomoučtí se tak převléknou do dresů značky Nike.


Do 11. února se holičtí budou připravovat v domácích podmínkách. Po té vyrazí na pětidenní soustředění do Chorvatska. Generálku na ligu si zahrají 3. března proti Zlínu.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články