Zpět na » Synot liga » Názor: Kam s Kuličem?

Synot liga - Názor: Kam s Kuličem?

0

Líbilo se

17.01. - Marek Kulič, jeden z nejlepších, a dalo by se říct i posledních, fotbalistů ve vybrakované české Gambrinus lize, pořád neví kde bude na jaře hrát. Mladá Boleslav si to s jeho odchodem do Sparty rozmyslela, když už byla Kuličova ruka v rukávě, ba co víc, už si i zapínala knoflíky na rudém saku. Sparta se však zatím nevzdává...... a stále doufá, že jeden z mála reprezentantů, který hraje domácí soutěž, bude na jaře působit v jejím dresu. Celý příběh začal v době okolo Vánoc. Trenér letenských Bílek si vysnil, že v lednu přivede zkušeného fotbalového básníka a začal Kuliče přesvědčovat, že právě Praha je pro něj to pravé ořechové. Podle útočníkových vyjádření v médiích je zřejmé, že jej o tom i přesvědčil. Zbývalo se tedy dohodnout s Boleslaví. Představitelé dravé ligové štiky reagovali zprvu až nečekaně vstřícně. Jiří Homola už si pomalu balil kufry a chystal se odcestovat jako hráčská kompenzace do města automobilů. Přestup se zdál být hotovou věcí, dokonce se vypisovaly sázky za koho nastoupí Kulič na turnaji v Sazka Areně.

Nakonec hrál "Kulda" za Mladou Boleslav a stal se se třemi góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem turnaje. Skóroval i v pikantním souboji se Spartou a boleslavským funkcionářům asi došlo, jaký klenot se chystají prodat. Hned druhý den se vyjádřil klubový boss Ĺ eterle, že Kulič zůstává. Jako pes, který na dvorku spatří kost, žene se k ní a v poslední chvíli na ni nedosáhne. Zastaví ho řetěz, který ho poutá k boudě. Tak si musel připadat Marek Kulič po posledním vyjádření svých nadřízených.

"Komu tím prospějete?" chtělo by se zeptat mladoboleslavských funkcionářů. Ăštočník zklamaný, že jeho vysněný přestup nevyšel, určitě nezačne naschvál zahazovat gólové přéležitosti. Na druhou stranu jeho motivaci a tím pádem i koncentraci krach jeho "snů" rozhodně nepomůže. Jaký je Kulič, když "se mu nechce", na to by se mohli boleslavští přeptat u pánů Kotrby, či Tobiáše, kteří dříve problémového útočníka vedli v Příbrami, respektive v Českých Budějovicích. O takového Kuliče by jistě ani pohledem nezavadil ani Karel Brückner a máme na světě přímo mezinárodní problém.

Možná ale celá věc nebude tak horká. V Boleslavi si možná po Víkendu šampionů jenom řekli, že když se jejich hráč tak předvedl, zkusé Spartu natáhnout ještě o nějakou tu korunu. Z Letné totiž prakticky okamžitě zaznělo, že jednání nevzdává a ústy svého mluvčího Lukáše Přibyla Sparta jasně tlumočila, že Kulič je stále její přestupová priorita. S velkou pravděpodobností tak Kulič možná opravdu skončí v rudém. Pokud celá kauza opravdu skončí tímto způsobem, bylo by dobré zeptat se, zda by si pánové nemohli pro příště ty komedie odpustit a dohodnout se rovnou u stolu. Jenže o čem bychom zase potom psali?

/ vlastní

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články