Zpět na » Synot liga » Daniel Kocour: Chceme do první ligy

Synot liga - Daniel Kocour: Chceme do první ligy

2

Líbilo se

15.01. - Vyzpovídali jsme člena představensta a obchodně ekonomického managera druholigového nováčka FK Baníku Sokolov Daniela Kocoura.

Jste spokojení po podzimní části s průběžným čtvrtým místem?

Před zahájením soutěže byl mužstvu stanoven cíl - skončit po podzimní části v horní polovině tabulky, tj.do pátého místa.Tento byl splněn, takže v Sokolově vládne po podzimní části maximální spokojenost.

Na hostování přišli z Teplic Szabo a Rosa, usilujete ještě o posílení kádru?
V mužstvu po podzimní části bylo ukončeno hostování 5 hráčům (Ĺ imon, Kubice, Vaigl, Mácha a Adam). Do zimní přípravy se zapojilo celkem 9 nových hráčů (z toho 2 z B mužstva a 3 se vrátili z hostování), takže mužstvo v současné době trénuje se 27 hráči. Pro jarní část zůstane v širším kádru mužstva pouze 21 hráčů. Co se týče hráčů Szaba a Rosy, tak oba se zapojili do přípravy s mužstvem. Cílem mužstva pro jarní část je udržení si současného umístění a pokračovaní v sympatických výkonech, které byly mužstvem prezentovány především ve druhé polovině podzimní části, tak abychom na domácím hřišti udrželi alespoň takovou návštěvnost, jaká byla v první polovině soutěže. Takže doufáme, že kádr zůstane minimálně tak silný jako v části podzimní.

Chtěl by Sokolov jednou třeba i do první ligy?
Určitě. V současné době, ale pro to nemáme dostatečně připravené fotbalové zázemí. Pro udělení licence pro 1.ligu nám v současné době chybí především umělé osvětlení a dostatečná kapacita míst k sezení. Do profesionálního fotbalu jsme vstoupili teprve v této sezóně, takže v současné době je naší hlavní prioritou stabilizace mužstva ve 2.lize a do budoucnosti postupné vybudování technického, ekonomického a organizačního zázemí pro provozování nejvyšší soutěže. Na všem se ve spolupráci s městem a generálním partnerem Sokolovskou uhelnou, ale intenzivně pracuje a pokud bude zájem i ze strany široké veřejnosti, tak se do budoucnosti o postup do první ligy pokusíme.

V kádru máte nadějného brankáře Kubáska, člena reprezentačního výběru trenéra Ĺ korpila. Myslíte si, že ho udržíte?

Josef Kubásek je určitě velice perspektivní brankář, je mladý, talentovaný a pokud bude na sobě dál intenzivně pracovat jako doposud, tak ho čeká určitě velká budoucnost, ve které mu náš klub určitě nebude bránit. V současné době je ale naším hráčem a jen jeho brankářské výkony rozhodnou o tom jestli v Sokolově zůstane!

Je z jiných klubů zájem o hráče Sokolova?
Ano. Některé nabídky máme i z 1.ligy. Zatím je ale vše otevřené a v jednání.

Hrával jste i Vy osobně aktivně fotbal?
Ano. Jsem odchovanec Baníku Sokolov a aktivně jsem hrával za Baník Sokolov divizi, za VOKD Porubu krajský přebor - VĹ , za Domažlice krajský přebor - VZS a své fotbalové aktivní účinkování jsem ukončil v Německu (Werda), kde jsem hrál 7 let Bezirksligu.

Jaké je zázemí klubu? V jakých relacích se pohybuje rozpočet?
Zázemí klubu, jak už jsem uvedl, je dostatečné pro provozování 2.ligy. Splnili jsme všechny podmínky vyplývající z licenčního manuálu a byla nám udělena licence pro letošní soutěžní ročník. Co se týče rozpočtu, tak nerad bych zmiňoval přesnou výši. Mohu jen říci, že mezi naše největší partnery, kteří se spolupodílejí na naplňování našeho rozpočtu patří Sokolovská uhelná, jako generální partner a 100% vlastník FK Baník Sokolov, Město Sokolov a Karlovarský kraj. Nerad bych, ale opomněl i ostatní partnery a proto bych rád zmínil naši webovou stránku, kde jsou i zbývající uvedeni (www.fksokolov.cz).

Patří Sokolov mezi ekonomicky stabilní kluby druhé ligy?

V současné době si dovolím říci, že ano. Na letošní sezónu máme rozpočet zajištěný, ale do budoucnosti bude vše samozřejmě záležet na výsledcích a fungování celého klubu.

V současnosti rekonstruuje, plánuje stavět nebo v případě pražské Slavie už i staví nový stadion několik nejen prvoligových klubů, ve druhé lize chce nový stadion například Ăšstí. Chystá se v horizontu několika nejbližších let něco i v Sokolově?
Jak už jsem uvedl v počátku tohoto rozhovoru, do budoucna se pracuje na vybudování zázemí pro provozování nejvyšší fotbalové soutěže. V současné době byla zpracována studie na výstavbu nového stadionu pro cca 7.200 diváků, bez atletické dráhy a s kompletním zázemím pro všechny kategorie od mladších žáků až po muže v souladu s licenčním manuálem ČMFS a s projektem „Ligové stadiony 2010“. Tato studie měla především ukázat možnost výstavby stadionu v areálu Baníku Sokolov, což se potvrdilo a v současné době se zpracovává předběžný rozpočet, po kterém se rozhodne co bude dál.

Bere si Sokolov v něčem příklad z Kladna a hlavně z Mladé Boleslavi, které ještě před několika lety hrály nižší soutěže a dnes hlavně Mladá Boleslav dokáže hrát vyrovnané partie s takovými tradičními kluby jako jsou Teplice, Ostrava, ale i Slavia a Sparta?
Myslím si, že si každý klub musí jít svou vlastní cestou. Každý má jiné možnosti a vše se především odráží od finanční situace klubu. Když bude mít klub dostatek finančních prostředků, může pak bez problémů konkurovat i takovým klubům jako je Sparta, Slavia, Liberec, Mladá Boleslav atd.. Pro nás je do budoucnosti to nejdůležitější, pokusit se společnými silami o vybudování optimálního fotbalového zázemí, mám na mysli především výstavbu nového fotbalového stadionu. Poté se musíme pokusit o získání co nejvíce partnerů, kteří nám pomohou sehnat co nejvíc finančních prostředků pro nákup vhodných posil, tak jako to zrealizovali např. v Mladé Boleslavi.

Fandíte někomu ve fotbale?

Žádného favorita nemám. Fandím pěknému fotbalu a v českém fotbale jsem nakloněn Viktorii Plzeň, která pochází z bývalého Západočeského kraje, do kterého jsme jako Baník Sokolov regionálně patřili. Do budoucnosti si myslím, že bývalý Západočeský kraj (dnes Plzeňský a Karlovarský - pozn.) by si zasloužil určitě více účastníků v profesionálním fotbale než má doposud (Plzeň, Sokolov - pozn.). Tím by určitě došlo k větší medializací a tím ke zvýšení atraktivity fotbalu v této oblasti.

Sledujete fotbal v televizi?
Pokud čas dovolí, tak samozřejmě.

Co více? Českou ligu, zahraniční ligové soutěže, evropské poháry, reprezentaci?

Rád se podívám na evropské poháry i na jakoukoliv ligovou soutěž, jak u nás tak v zahraničí. Samozřejmě prioritu nad vším mají reprezentační utkání.

V jaké době se zrodil nápad přivést druhou ligu do Sokolova?
V prosinci 2006 to byl rok od zrodu myšlenky „přivést druhou ligu do Sokolova“. Přišla konkrétní nabídka od FK AS Pardubice, které jsme se po důkladných projednáních s generálním partnerem Sokolovskou uhelnou a městem Sokolov chopili a dotáhli do vysněného cíle. Touto cestou bych chtěl ještě jednou všem, kteří se na fungování FK Baník Sokolov k dnešnímu dni podílí, za celý klub moc poděkovat. Protože bez jejich pomoci by se fotbal na této úrovni dělat nedal!“

Má druhá liga horší kvalitu než nejvyšší soutěž, nebo jsou srovnatelné?

Myslím si, že první liga je určitě kvalitnější, už proto že je ekonomicky silnější. Pohybují se tam zkušenější, tvořivější a dravější fotbalisté. 2.liga má na tom ale nemalý podíl. V té získávají fotbalisté první zkušenosti s profesionálním fotbalem a jakmile nějaký fotbalista vyzraje, má možnost v případě zájmu vyzkoušet soutěž nejvyšší. Tímto se dá říci, že 2.liga fotbalisty postupně vychovává a připravuje pro 1.ligu. Určitě se ale dají najít určitá srovnání s ligou první a to bych viděl především ve fyzické připravenosti hráčů a taktické přípravě.

Region severozápadních Čech není nejbohatší, což se musí asi i odrážet při jednání s potencionálními partnery a sponzory. Jsou 4 profesionální kluby (tedy Blšany, Most, Sokolov a Teplice) maximem, nebo by se podle Vás v regionu uživil i jiný klub?
Opomněl jste ještě Viktorii Plzeň a Ăšstí Nad Labem. Myslím si, že severozápadní Čechy jsou dostatečně velké a ekonomicky silné - vždyť jsou tu tři velké uhelné společnosti - na to, aby finančními prostředky pokryly šest a více profesionálních klubů. Vše se, ale jak už jsem řekl odráží od výsledků jednotlivých mužstev. Pokud budou výsledky dosahovány, tak se finance na provoz profesionálního fotbalu určitě získají. Pravdou ale je, že se získávají a budou získávat těžce.

Kdy jste byl naposledy na stadionu coby divák?
Musím se přiznat, že jsem se k tomu už dlouho nedostal. Důvodem je skutečnost mého plného vytížení při navštěvování utkání našich týmů.

Jaká je podle Vás nejlepší fotbalová jedenáctka sestavená výlučně z druholigových hráčů?
Z důvodu nedostatečné medializace 2.ligy ve veřejnoprávní televizi a v mediích vůbec, nejsem schopen tuto jedenáctku sestavit. Většinu mužstev jsem viděl pouze při utkáních s naším mužstvem a to jistě uznáte, že je dost málo na to, abych ji dokázal určit.

A jak by vypadala vaše All-Star nejvyšší tuzemské soutěže?

Čech - Pavlík, Řepka, Rajnoch, Kadlec - Matějovský, Dort, Ĺ imák, Vlček - Zelenka, Rezek

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články