Zpět na » Synot liga » Budějovice nestačili na Pasching. Ostrava a Plzeň vítězně

Synot liga - Budějovice nestačili na Pasching. Ostrava a Plzeň vítězně

0

13.01. - Nejen ve znamení Tipsport Cupu a turnaje v pražské Sazka Aréně je tento víkend. Baník Ostrava, České Budějovice a Viktoria Plzeň dnes nastoupili k přípravným zápasům.

Na přírodním trávníku v rakouském Paschingu nastoupili svěřenci trenéra Cipra k prvnímu přípravnému utkání. V prvním poločase byli Jihočeši lepším celkem, ale kvůli zaváhání v obraně otevřel skóre domácí Krajič. Ve druhé polovině zápasu měl více ze hry domácí Pasching a to i díky prostřídání hráčů Dynama. Jejich převaha vyústila v 75. minutě, kdy na konečných 2:0 zvýšil Gilewicz. Proti třetímu celku rakouské ligy nastoupil na první čtyřicet pět minut i Karel Poborský, který větší část sezony vynechal kvůli onemocnění lymskou boreliózou.

Baník už bez brankáře Rašky, který by měl v úterý podepsat smlouvu v Dánsku, nastoupil na vedlejším hřišti ostravských Bazalů proti druholigovému Hlučínu. První poločas skončil bez branek, ale v druhém dějství dokázali domácí vstřelit tři branky a radovali se tak z druhého letošního vítězství v přípravě. O vítězství se svým zásahy nejvíce zasloužil mladík Böhm, který golmana soupeře překonal dvakrát. Nejprve z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na jeho osobu a poté deset minut před koncem, kdy uzavíral skóre zápasu. Böhm se dvěma trefami blýskl také v minulém zápase Baníku, proti Záhřebu na Moravě vstřelil také dva góly. Opět se také trefil František Rajtoral.

S dalším divizním celkem se utkali fotbalisté Viktorie Plzeň. Soupeřem "Viktoriánů" byl tentokrát vedoucí celek divizní skupiny A , Klatovy. Poločasové vítězství desátého celku Gambrinus zařídil Tomáš Borek. Ten samý hráč otevřel brankový účet pro druhý poločas, když se blýskl trefou do šibenice klatovské branky. Dvacet minut před koncem zvýšil Rada, který zužitkoval Petrželův pas. Na konečných 4:0 zvýšil tři minuty před koncem Martin Fillo.