Zpět na » Synot liga » Z Baníku Ostrava odejde i Martin Raška

Synot liga - Z Baníku Ostrava odejde i Martin Raška

0

Líbilo se

13.01. - Fanoušci ostravského Baníku doufali, že tým bude v zimě posilovat. Ale je to naopak. Po Žůrkovi a Slončíkovi odchází i brankář Martin Raška. Předseda představensvta klubu Jakub Kahoun se tak nemůže divit tomu, že mu fanoušci nevěří.

Martin Raška byl už skoro dva týdny na testech v dánském Midtjyllandu a po této době se vedení dánského klubu rozhodlo angažovat odchovance Frýdecko-místeckého fotbalu.

Přestup komplikovalo zranění, které si Raška přivodil v posledním podzimním zápase na Slavii. Raška si léčí rameno, se kterým před nedávnem podstoupil operaci. Ovšem Dánové měli o Rašku tak velký zájem, že ho koupili i nedoléčéného. Děvetadvacetiletý gólman by měl tří a půl letou smlouvu podepsat v úterý.

Pro ČTK transfer potvrdil i manažer hráče Milan Martinovič: "Kluby se dohodly, během pondělka a úterka se to smluvně dotáhne. Nic už tomu nestojí v cestě."

Pro řadu baníkovských příznivců je Martin Raška skvělý brankář, velký dříč, který své umění musel dokazovat více než jiní brankáři. Raška kromě Baníku působil ve Spartaku Trnava. Ze Spartaku se vrátil zpět na Bazaly a v mistrovské sezoně 2003/2004 kryl záda Janu Laštůvkovi. Raška si nezachytal v té sezoně jediný ligový zápas. Odchytal jen pohárová utkání, ale při finále opět jen seděl na lavičce.

Po odchodu Laštůvky do Ukrajiny, vedení klubu angažovalo tehdejší slovenskou reprezentační jedničku Miroslava Königa a na Rašku mělo zbýt opět pouhé vysedávání na lavičce. Ovšem Königovi se nedařilo a ostravští příznivci často vyvolávali Raškovo jméno, čímž dávali najevo, kdo si v Baníku zaslouží chytat. Když se Raška konečně dostal do branky, přišel trenér Jarabinský a ten opět začal stavět Königa.

Po odchodu Königa přišel z Opavy Petr Vašek a Raška znovu musel svádět boj o post brankářské jedničky. Podařilo se mu boj vyhrát a poslední rok a půl těšil ostravské fanoušky skvělými výkony.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články