Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - skvělý začátek, horší konec

Synot liga - Mladá Boleslav - skvělý začátek, horší konec

0

Líbilo se

11.01. - Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou sice v Gambrinus lize teprve třetím rokem, ale už druhou sezonu za sebou patří mezi největší favority ligy. Po sedmnácti odehraných kolech jim patří čtvrtá příčka.

Přestože v minulé sezoně dosáhli mladoboleslavští fotbalisté na druhé místo, vedení kádr posilovalo. V létě přišli hráči jako Nesvadba, Rolko, Mikolanda nebo Abrahám. Na začátku podzimní části přišel i Jan Rajnoch ze Slovácka. Ztráty nebyly citelné. Odešli jen Čáp do Kladna, Rychlík do Rožumberoku a Sviták s Kurákem na hostování do Příbrami resp. do Čáslavi.

Svěřenci Dušana Uhrina mladšího vstoupili do letošního ročníku velmi dobře. V prvním ligovém zápase si poradili s Olomoucí a poté vyhráli na Slovácku. Proto byla remíza doma s Plzní velkým překvapením. Ovšem bylo to jen lehké zaváhání. V dalším kole Boleslav zvítězila v Jablonci a odstartovala tím sérii výher, která trvala až do devátého kola. Obvzlášť sladká byla výhra nad Spartou, po které ve Spartě skončil trenér Griga.

Boleslavskou vítěznou sérii zastavily až Teplice. Doma ji porazily 2:0 a uštědřily ji první porážku v sezoně. Od té doby už tak suverénní Boleslavští nebyli. V dalším kole sice porazili České Budějovice, ale poté přišla série tří porážek. Nejprve si na Boleslav smlslo Brno, poté Slavia a nakonec Baník Ostrava. Černou sérii fotbalisté Boleslavi ukončili doma s Mostem, když vyhráli 2:1.

Ovšem poslední tři kola také nebyla pro Boleslav nejlepší. Uhrála v nich pouze dva body a nakonec klesla na čtvrté místo, které ji momentálně přísluší. Mladá Boleslav se sice dlouho pohybovala na prvním nebo druhém místě, ale zpackaný závěr podzimní části ji o toto umístění připravil.

I když se Boleslavi dařilo, trenér Uhrin míchal s brankáři. Sezonu jako jednička začal Kučera, ale v průběhu podzimu ho v této pozici vystřídal Miller.

Nejlepším střelcem mužstva je s osmi góly Luboš Pecka, který je zároveň s Doškem a Vlčkem nejlepší střelec ligy. Miloš Brezinský obdržel nejvíce žlutých karet ze svého týmu, bylo jich sedm. Červenou kartu během podzimu uviděli Jan Kysela a Marián Palát.

Kapacita boleslavského stadionu je sice jen pět tisíc, ale pravidělně vyprodávat ho se přes dobré výkony fotbalistů nedařilo. Ale byl alespoň často téměř zaplněn. Průměrně na "Bolku" chodilo 4 498 diváků. Vyprodáno bylo jen na Spartu a nejméně lidí se přišlo podívat na zápas se Slováckem (4 035).

FK Mladá Boleslav má určitě ty nejvyšší ambice pro jarní část sezony. Ovšem možná bude o titul bojovat už bez Marka Kuliče, který jedná s podzimním mistrem Spartou Praha.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články