Zpět na » Synot liga » Přestupy začínají nabírat obrátky (Aktualizováno 11.01.07)

Synot liga - Přestupy začínají nabírat obrátky (Aktualizováno 11.01.07)

0

Líbilo se

11.01. - Oficiálně sice bude přestupové období zahájeno až v pondělí, ovšem kluby již o změnách v hráčských kádrech jednali delší dobu a i díky tomu se již vyskytlo několik zajímavých přestupů, nejzajímavější jjsou přestupy Marka Čecha z Liberce do Vladivostoku a Pavla Fořta ze Slavie do Toulouse.

Sparta, lídr ligy, již dříve posílila o Volešáka a Jeslínka, jenž se vrátili z hostování v Českých Budějovicách, poté se do ní z hostování v Jablonci vrátili i Loučka s Kučerou. Dále má vyhlédnuté hráče především v zahraničí, kdy usiluje o Mareše (Petrohrad) a Pitáka (Salzburg). Z domácí scény usiluje o Pudila (Liberec), Lafatu (Jablonec), Džeka (Teplice), Kladrubského (České Budějovice) a nově o kapitána Mladé Boleslavi Kuliče. Zájem o hráče Sparty je o něco menší než jsme bývali zvyklí dříve, zatím odešel pouze Petržela na hostování do Plzně, přičemž na hostování byl už o podzimní části v Jablonci, a Lustrinelli, jenž se vrátil do švýcarské ligy, do FC Luzernu. Celtic se zajímá o Kadlece, o Kopice Jihlava, o Ĺ imáka klub z bundesligový Wolfsburg a o Kóňu s Kiselem Plzeň. O kapitána letenského týmu Sivoka má zájem Udinese Calcio, účastník Serie A.

Slavia notně posílala na pozici asistenta trenéra, když realizační tým rozšířil srdcař Řehák. Klub usiluje o příchod Ĺ enkeříka z Malatyasporu, o něhož měla zájem už v létě. Podle samotného hráče však s ním nikdo ze Slavie v zimě nemluvil. Posílit chce trenér Jarolím také středovou řadu, proto vyzkouší v přípravě některé středopolaře, spekuluje se například o Otepkovi z Marily Příbram. Klub opustil nadějný záložník Nečas, který odešel do Boleslavi, brankář Slavík, jehož hostování v Teplicích se změnilo v přestup, a kanonýr Fořt, který odešel do franouzského Toulouse. Zájem mají rakouské kluby spolu s Bochumí, K´lauternem a M´gladbachem o Vlčka, o Ĺ venta Saint Etienne a zatím nespecifikované kluby o Fořta a Jarolíma. O Kozáčika se zajímalo intenzivně druholigové Leeds United, ale podle nejnovějšího vývoje to vapadá tak, že brankářská jednička ve Slavii zůstane, nejspíše i kvůli tomu, že Leeds mají finanční problémy.

Třetí Liberec zatím posílil o Brezinského, jenž se vrátil z Mladé Boleslavi z hostování. Klub projevil zájem o stejného hráče jako Sparta, o obránce Českých Budějovic Kladrubského. Brankář Marek Čech přestoupil za 12 milionů korun do ruského Vladivostoku, Zápotočného chtějí vedle skotských a německých klubů i v italském Udinese Calciu, stejně jako kapitána Sparty Sivoka. Kluby se poptávají i po Frejlachovi nebo Pudilovi.

Do Boleslavi zatím přišel pouze ze Slavie talentovaný Nečas, ovšem klub projevil zájem o zlínského Vidličku a zařadil se tak po bok Mostu, Kladna či Ostravy. Zájem projevila Mladá Boleslav i o Bolfa, o něhož se zajímá také Baník Ostrava. Klub se zajímá i o útočníka Ĺ enkeříka z Malatyasporu, o něhož stojí i pražská Slavia, a o stopera letenského týmu Homolu. Zato však odešli Ilongo a Brzezinský, jimž skončilo v Boleslavi hostování. Wolfsburg měl zájem o Kuliče, nyní se však rýsuje jeho přestup do Sparty. Ankaraspor se zajímá o Pecku, Denizlispor o Sedláčka, druholigový Luton a Leeds United o brankářskou dvojku Kučeru. Krátký, Vaculík, Ordoš, Ĺ merda a Vít byli zařazeni na transfer listinu.

Do Jablonce zatím přišli Svátek z Českých Budějovic a Glor, Huber a Adam z druholigového Sokolova. Všichni zmínění hráči se vrátili z hostování, Jablonec projevil intenzivní zájem o dalšího hráče Budějovic, o Volešáka, a o Flachbarta z Petrohradu. Zájem o hráče Jablonce projevuje zatím pouze Sparta, konkrétně o přestup kanonýra Lafaty. Již dříve se do ní z hostování vrátili Loučka, Kučera a Petržela, posledně jmenovaného poté letenští poslali na další hostování do Plzně.

Brno posílilo o Vránu, jenž se vrátil z hostování ve Slovácku, Mezlíka, jenž se vrátil z hostování v Hradci Králové, Baláže (NH Budějovice) a o Schustera se Smutným (oba NH Bystrc). Z Brna do Teplic řestoupil brankář Belic. Zájem je v Rusku o Holka, Middlesbrough projevil zájem o Lejsala a Oklešťěk a Střeštík mají zelenou kartu k odchodu. O Simra má zájem druholigová Jihlava, o Chlupa blíže nespecigikovaný belgický klub, o Hlavatého návrat z hostování stojí v Bystrci a Belej na jaře bude nejspíše někde hostovat. Leverkusen stojí o Mazucha.

Do Českých Budějovic se vrátil z hostování v Příbrami Leština. Zájem projevili činovníci Budějovic o bývalého kapitána Mostu Pilaře. Klub chce posílit z rezervy o Stráského a Hrbáče, přivést chce i z Prachatice Pravdu. Z jihu Čech odešli do Brna Baláž a do Jablonce Svátek, jemuž vypršelo na jihu Čech hostování. Do Sparty se vrátili z hostování Volešák s Jeslínkem. Zájem mají Liberec se Spartou o obránce Kladrubského.

Teplice posílili o brankáře Belice z Brna, jehož získali na přestup, o jeho kolegu z brány Slavíka, jehož hostování ze Slavie se změnilo v přestup. Z hostování se do klubu vrátili z hostování v Jihlavě Koukal a ve Slovácku Dragoun. Zájem projevili nově o Nigerijce Ibeho z třetiligových Bohemians, Merziče s Ohněníkem z druholigového Ăšstí a stejně jako Budějovice o Pilaře z Mostu. Rilke odešel z Teplic do Příbrami na hostování, Mareš do druholigovýho Ăšstí taktéž na hostování, stejně jako Szabo a Rosa do Sokolova. Trenér Mareček rezignoval z důvodu vážné nemoci. Zájem má teplický klub o Benáta Apoel Limassol, Poštulka a Hunal si hledají angažmá. O Džeka se zajímá vedle Sparty i několik klubů ze zahraničí.

Ostrava chce přivést Bolfa, jenž je bez angažmá, a zlínského Vidličku. Zatím se však z hostování v kladenském klubu vrátil pouze brankář Vašek. Zájem o hráče Baníku je hlavně na západ od našich hranic - o Bestu stojí Wolfsburg a o Rašku dánský Midtjylland. Žůrka chtěl účastník druhé bundesligy Braunschweig, ovšem hráč přestoupil v rámci české ligy do Zlína. Z Baníku odešel i Slončík, do třetiligového Fulneku.

Plzeň rozšířila kádr o ze Sparty hostujícího Petrželu a o ze Slovácka přestupivšího Ference Rótha. Zájem mají na západě Čech o sparťanské hráče Kisela s Kóňou a o Malcharka ze Slovácka. Do Ĺ kody Xanthi odešel Martin Knakal, o brankáře Muchu stojí Trnava a o Ticháčka druholigový Sokolov.

Most posílil o blšaňské hráče Flaišmana, Bogdanova, Ĺ típka, Čonka a Belaně, chce přivést ještě zlínského Vidličku a Vozábala ze Slovácka. Odešel Novotný, jenž si hledá angažmá, a zájem registrují v Mostě od Zlína, a to o Macka a o svého bývalého kapitána Pilaře, o něhož stojí také České Budějovice, Teplice a minimálně dva zahraniční kluby. Brankář Svoboda odešel na půlroční hostování do druholigových Blšan. O Mendyho a Hainaulta se tradičně optávají kluby ze zahraničí.

Olomouc posílila defenzivní řady o Formánka z Příbrami. Dále chce posílit o Bernardiho ze Slovácka a Ilonga, jenž naposledy hrál v Boleslavi, ale vypršelo mu hostování a vrátil se do Ruska. Zájem má nově také o Bolfa, který si hledá angažmá. Do přípravy se zapojí navíc dorostenečtí obránci Bodeček se Stroupkem, z dorostu vyzkouší i dalšího hráče Petra. V Sigmě testují i zahraniční hráče Krušu z Kosova a Chorvata Ĺ ukriče. Odešli Cléber, jemuž vypršela smlouva, J. Barcal na hostování do Trenčína a Blaha odešel na hostování do Fulneku. Dále odešel Krajčovič do Jakubčovic a Kaščák do Trenčína, hráči Chmelíček, Kobylík a Hudec byli přeřazeni do B týmu, Peška odešel do mateřského klubu Jihlavy z hostování v Olomouci. O Romana Hubníka usiluje FK Moskva, ovšem klub ho pustí nejdříve až v letním přestupovém období. O Horáčka má zájem účastník druhé bundesligy Branschweig, který stál i o Žůrka z Ostravy.

Kladno posílilo o v Česku neznámého kanadského obránce Chrise Williamse z týmu Saarbrücken. Dále chce do týmu přivést Vozábala ze Slovácka, který je ale blíže k přestupu do Mostu nebo Boleslavi. Zajímá se též o Hamouze z Liberce a o Mihálika z Interu Bratislava. Z Kladna se do Ostravy vrátil z hostování brankář Vašek, Holub odešel na hostování do druholigové Čáslavi, Gross si hledá angažmá. Sparta si chtěla z hostování stáhnout zpátky kanadského forvarda Simpsona, ten ale nakonec zůstává v klubu.

Do Zlína přišel ze Slovanu Bratislava kmenový hráč Sigmy Olomouc Vyskočil, z hostování v Jihlavě se vrátil Dujka a z Ostravy přestoupil útočník Žůrek. Zájem projevil Zlín o jabloneckého Petrželu a mostecké hráče Macka a Pilaře. Bielik a Ĺ kripec si hledají nové angažmá, nepočítá se ani s Farbákem a se Žemlíkem. Dále jeví Most, Ostrava a Mladá Boleslav zájem o Vidličku. Klub se dohodle s Lilleströmem na tom, že Opiela přestoupí ze Zlína až v letním přestupovém období.

Předposlední Příbram posílila o Václava Janů, jenž se vrátil z hostování ve Voticích, klub také získal na hostování Rilkeho z Teplic. Do Budějovic se vrátil z hostování Leština, do Olomouce přestoupil Formánek. O Otepku se zajímá pražská Slavia.

Poslední Slovácko se sice chce v lize zachránit, ovšem zatím do něho nikdo nepřestoupil a klub ani neprojevil zatím o žádného hráče zájem. Odešli Vrána, jenž se vrátil do Brna protože mu skončilo ve Slovácku hostování, a Sowunmi, jemuž byla rozvázána smlouva. Dále se do Teplic vrátili z hostování Dragoun s Marešem a Ference Róth přestoupil do Plzně. Zájem registrují o Vozábala, o něhož stojí, z Olomouce poté o Bernardiho a z Plzně o Malcharka.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články