Zpět na » Synot liga » Lustrinelli odchází ze Sparty

Synot liga - Lustrinelli odchází ze Sparty

0

Líbilo se

11.01. - Ĺ výcarský reprezentant po necelém roce opouští českou ligu a vrací se do své rodné země. Jeho novým zaměstnavatelem je aktuálně sedmý celek tamní ligy FC Luzern. Třicetiletý útočník si Česko zamiloval a rád se sem zase vrátí, i když už prý ne jako hráč.

Profesionální kariéru začal v klubu AC Bellinzona, kde působil až do roku 2001. Díky jeho nepřehlédnutelnému "čichu na góly" získal přezdívku „Lustrigol“. Následoval přestup do týmu FC Wil 1900, kterému pomohl k postupu do nejvyšší švýcarské soutěže. V sezóně 2003/2004 Wil bojoval o udržení a kolem Maura se začala stahovat smyčka lasa z FC Thun, kterému se nebylo nutné příliš bránit.

Tato volba se později ukázala jako správná, bezejmenný tým překvapivě okupoval přední příčky ligové tabulky a "Lustrigol" pálil ostrými náboji, jeho 20 branek vytáhlo Thun na konečné druhé místo, které zaručovalo účast v předkole Ligy mistrů. K postupu do hlavní soutěže brankově přispěl i Mauro, ale tažení neskončilo. V základní skupině outsider obsadil třetí příčku a obral tak pražskou Spartu o účast v Poháru UEFA. Spartě se tento hbitý forvard natolik zalíbil, že se rozhodla přerušit bezvýznamná jednání s Trondheimem o přestupu Johnsena a zaměřila své úsilí právě na něj. Kluby se poměrně rychle dohodly a v únoru 2006 už navlékal rudý sparťanský dres.

Svůj premiérový start v lize sice okořenil brankou, ale Sparta v úvodním zápase jara Liberec nezvládla porazit. Další branky přidal do sítě Olomouce a Jablonce. Při svém prvním půlroce v Česku odehrál 13 zápasů a vstítil 3 branky. Dostal se také do nominace na mistrovství světa, které se konalo v Německu. Ačkoliv tam odehrál pouhých osm minut stihnul přihrát na jeden gól.

Po nástupu "doktora" Michala Bílka ztratil Ĺ výcar plné zápasové vytížení a 257 minut bylo na jeho kvality opravdu málo. Paradoxem je, že patřil k nejaktivnějším hráčům Sparty co se produktivity týče. Ve 12 zápasech stihl dát 2 branky a na stejní počet nahrát, což na 257 minut strávených na hřišti rozhodně špatné není. Ale kapitola Lustrinelli ve Spartě končí, sám hráč se u nás cítil dobře, věděl, že fanoušci ho mají rádi, a tak ho mrzí pouze fakt, že nedostal mnoho příležitostí jak se ukázat. Nyní má za cíl probojovat se do nominace na ME 2008, které právě pořádá Ĺ výcarsko.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články