Zpět na » Synot liga » Jan Řezník: Uděláme maximum pro záchranu!

Synot liga - Jan Řezník: Uděláme maximum pro záchranu!

0

Líbilo se

10.01. - V exkluzivním rozhovoru pro FotbalPortal.cz prozradil prezident klubu Jan Řezník mimo jiné to, že během sezony nebyl s výkonem hráčů Slovácka dvakrát spokojen. Pokutu však po dohodě s trenéry neudělil.

Cítíte se jako osoba zodpovědná za zkázu Slovácka? Fanoušci vás tak vidí.
Co máte na mysli tou zkázou. Domnívám se, že mužstvo má rozhodně na to být v tabulce výš než nyní je, bohužel výsledkově se podzim nepodařil. Fotbal děláme s finančními prostředky, které máme k dispozici. rozhodně to není tolik, co měla rodina Valentů a na to si místní fanoušci budou muset zvyknout.

Tou zkázou vás označují fanoušci Slovácka, kteří nemohou překousnout to, že se tým nepohybuje v příčkách, na jakých se pohyboval za éry Synotu. Několik opor odešlo, naposledy třeba Róth nebo Rajnoch. A pokud odejde i Ivana a Drobisz, nebude ve Slovácku už žádný ani lehce nadprůměrný hráč...
Taky nejsem nadšený z toho kde se pohybujeme, ale mužstvo má určitě na víc. A brzy tam zase několik nadprůměrných hráčů určitě bude, jako Kúdela, Racko, aj. Většina opor Slovácka si udělala jméno až působením v tomto klubu, takže doufám, že zde vyrostou jejich následovníci. Samozřejmě celá naše situace je ovlivněna splácením kupní ceny za klub, kdy potřebujeme nejen finanční prostředky na provoz klubu, ale i na splátky akcií a to je rovněž nemalá částka, se kterou se žádný jiný klub v lize nemusí momentálně vyrovnávat. Na to fanoušci lehce zapomínají a to nás limituje v nákupech hráčů. Jakmile se s tím vypořádáme, určitě bude prostor pro další rozvoj hráčské základny klubu.

Odejdou opět někteří hráči, pokud nebudeme počítat ty co už jsou na odchodu - tedy Vozábala, Bernardiho, ...? Na mysli mám spíše Ivanu, Drobisze.

Při adekvátní nabídce může samozřejmě každý odejít, to říkám už dva roky. Zatím žádná taková nabídka není na stole.

Jaká nabídka by byla adekvátní řekněme za Ivanu? Osm, deset, dvanáct milionů?

Osobně si ho cením na víc. Ale nedokázali jsme ho prodat ani jako krále střelců, takže jaká je nyní adekvátní cena, když mu za rok končí smlouva a je tu třetí rok a potřebuje změnit prostředí? Navíc i trh v západní Evropě se zatím nehýbe.

V čem vidíte příčiny neúspěšného podzimu?
Nechci se k tomu pořád vracet, prohráli jsme několik dobře rozehraných zápasů a prohráli je hráči na hřišti, ne já na tribuně. Zeptejte se trenérů a hráčů, v čem vidí příčinu.

Za to, co odvedli hráči na hřišti nemůžete, to je pravda. Ale nezdálo se Vám někdy, že nějaký hráč zápas odchodil? Neuvažovalo vedení někdy v průběhu podzimní části o udělení pokuty hráčům?
Asi dvakrát jsem nebyl s výkonem mužstva spokojen, ostatní zápasy jsme nehráli špatně, respektive jsme mohli alespoň bodovat, ale prohry byly způsobeny hrubými individuálními chybami některých hráčů. Člověk se je snaží podpořit, hlavně v době kdy se nedaří a ne je srážet ještě níž. Nikdo z nás takovou černou sérii nepamatuje, takže po konzultaci s trenéry jsme k pokutám nepřistoupili, i když po zápase s Plzní k tomu rozhodně důvod byl.

Jak vypadá návrat pana Valenty do klubu?
To je otázka pro pana Valentu, ne pro mou osobu.

Je ovšem pravda, že s panem Valentou proběhla už i nějaká jednání o jeho případném zpětném vstupu do klubu?
S panem Valentou jsem o jeho případném návratu do klubu nejednal.

Je pravda, že jste uvažovali o prodeji prvoligové licence?
Ne, nikdy jsem neuvažoval o prodeji licence.

Proč byla rozvázána smlouva se Suwonmim?

Thomas u nás od 15. 5. 2006 netrénoval a chtěl si přes neplatnost opce vynutit rozvázání smlouvy a zadarmo přestoupit do zahraničí. Jak se ukázalo, s tímto cílem k nám už přišel. Po vyhrané arbitráži odmítal nastoupit za A mužstvo, a tak nemělo cenu ho dále držet a akceptovali jsme jeho výpověď smlouvy. Osobně nechápu hráče, který měl několik nabídek k přestupu a žádnou neakceptoval, i když by náš klub souhlasil a prohospodaří tak 8 měsíců své kariéry.

Hledáte vhodné adepty na doplnění kádru?
Samozřejmě.

Můžete prozradit, o jaké hráče se Slovácko zajímá? Nebo alespoň na jakých postech chce posílit.
Do každé řady se budeme snažit přivést aspoň jednoho hráče, nezbytné je podpořit zejména ofenzivu.

Jak funguje hráčská akademie ve Slovácku?

Osobně si myslím že velmi dobře. V A mužstvu máme tři aspiranty na základní sestavu, několik nových tváří jsme vzali do přípravy a řadu dalších jsme posunuli do béčka. Máme taky několik mládežnických reprezentantů. Všechno ale ukáže až čas, a to podle toho, kolik z nich se prosadí trvale do ligy. Ovšem i kdyby to nebyl žádný, tak svou společenskou funkci akademie rozhodně plní.

Málokdy se stane, že po podzimní části poslední tým nakonec nesestoupí. Loni se to však podařilo Mostu, kde však hráčská kvalita byla neodpovídající poslední příčce a pro jaro ještě klub posílil. Myslíte si, že se podaři ligu zachránit i na Slovácku?

Zatím v to věřím a zkusíme pro to určitě všichni udělat maximum.

Co se stane, pokud sestoupíte? Zůstane tým funkční?

Zatím si to nepřipouštím, ale rozhodně je nezbytné se během roku vrátit do ligy.

Klub řídíte z Prahy. Není však vaše nepřítomnost přímo v Uherském Hradišti nevhodná? Není to ke škodě?
Snažím se trávit maximum času v Uherském Hradišti, a třeba v rámci přestupového období je nezbytné trávit většinu času v Praze. Nemyslím si, že skutečnost, že nejsem denně v Uherském Hradišti může ovlivnit chod klubu a výkonnost mužstva.

Když už býváte v Praze, chodíte na nějaké zápasy?

Samozřejmě že chodím na celou řadu různých zápasů, počínaje ligou a konče přípravkou.

Na jakém zápase jste byl naposledy?
Slavia - Ostrava, o víkendu se chystám na Tipsport Cup do Brna.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články