Zpět na » Synot liga » Baník s Plzní si zastříleli

Synot liga - Baník s Plzní si zastříleli

0

10.01. - Fotbalisté ostravského Baníku si v dnešním utkání na Bazalech lehce poradili se Záhřebem na Moravě. Podobný průběh mělo i utkání ve Ĺ kvrňanech, kde plzeňská Viktorka zdolala vysoko Králův Dvůr.

Baník nastoupil do utkání s divizním Záhřebem bez několika opor základní sestavy. Svému soupeři dokázal během prvního poločasu nasázet pět branek, když se postupně trefili Böhm, Metelka, Rajtoral, Varadi a znovu Rajtoral. Ve druhém poločase uzavřel gólový účet mladý útočník Böhm, který se ve svém prvním startu za první mužstvo trefil hned dvakrát.

Svěřenci trenéra Večeři kromě šesti přesných zásahů i pětkrát orazítkovali brankovou konstrukci. "Nemůžeme zahodit tolik jasných příležitostí," zlobil se ostravský trenér. Toho mohla určitě těšit střelecká úspěšnost Františka Rajtorala, jenž v tomto utkání mířil přesně dvakrát. Rozšířil tak svoji sérii, která započala ve čtrnáctém kole, kdy se Rajtoral trefil dvakrát. V dalších třech následujích zápasech se z gólu radoval také.

Plzeňští fotbalisté přivítali rovněž divizní celek, jejich soupeřem byl čtvrtý celek divizní skupiny A, Králův Dvůr. Stejně jako Baník deklasovali svého soupeře vysokým výsledkem 6:0. Branky si ale rovnoměrně rozdělili do obou poločasů. Technickou střelou otevřel skóre zápasu Razím, o deset minut později zvýšil Limberský a poločasový účet uzavřel Veselý.

Ve druhé polovině utkání přidali branky ještě Jarolím, Javorský a Borek. První minuty v plzeňském dresu si odbyl i maďarský záložník Ferenc Róth, který na západ Čech zamířil ze Slovácka. Na umělém trávníku ve Ĺ kvrňanech vydržel prvních čtyřicet pět minut.