Zpět na » Synot liga » Kladno - Ostrava 3:0 (0:0)

Synot liga - Kladno - Ostrava 3:0 (0:0)

Kladno - Ostrava 3:0 (0:0) © -

0

26.11. - V dohrávce 14. kolo Gambrinus ligy se utkala dvě ofenzivní mužstva. SK Kladno hostilo FC Baník Ostrava. I přes těžký zmrzlý terén byl k vidění pohledný útočný fotbal. Domácí jasně dominovali a zaslouženě zvítězili 3:0.

Po úvodní hluché desetiminutovce začali otěže utkání překvapivě držet v rukou domácí. Zlepšili kombinaci a začali si vytvářet šance. Jednou trefili dokonce Gecovovou sraženou střelou tyč. Další velké šance měli Jelínek, Dočkal a Cigánek. Zejména Cikánkova střela z hranice velkého vápna volala po gólu, ale vynikajícím zákrokem se blýskl brankář Baníku Vašek. Hosté se snažili spoléhat na rychlé brejky, ale domácím se dařilo tyto situace hostů většinou eliminovat už v zárodku. Baník ani jednou za první půli netrefil branku domácího Pavlíka.

Hned po změně stran vybojovali domácí rohový kop. Dočkalův opakovaný centr se dostal k na hranici velkého vápna stojícímu Ondřejovi Szabo a ten ránou z první nedal Vaškovi šanci. Zdálo se, že Baník hru otevře a pokusí se o vyrovnání. I nadále hráli však prim domácí. V 54. minutě fauloval ve velkém vápně Bystroň Cigánka a sudí Kovařík nařídil pokutový kop. Ten bez jakýchkoliv problémů Szabo proměnil a domácí vedli 2:0. Ani dvoubranková ztráta Baník k většímu úsilí nevyprovokovala, tak domácí zásluhou střídajícího Semeráka vstřelili třetí gól. Semerák byl v tu dobu na hřišti asi 10 vteřin. V 79. minutě trefil Baník poprvé branku soupeře, ale domácí si jasné a zasloužené vítězství s přehledem pohlídali.

Karel Večeřa:

První poločas odpovídal tomu, co jsme očekávali. Že takový zápas bude o soubojích a o chybách. Chtěli jsme hrát jednoduše. Bohužel jsme naše příležitosti řešili složitě a tak jsme se nedokázali prosadit. Zápas jsme bohužel ztratili v úvodu druhého poločasu. Krásná střela domácího hráče - přesně tak to v takových zápasech má být. Někteří naši hráči nepochopili, že na takovém terénu nemohou hrát jako v srpnu. Bylo to dnes o bojovnosti, odolnosti, agresivitě a o srdíčku. Pokud to naši hráči nepochopí, tak nebudou moci hrát.

Jaroslav Šilhavý:
Musím hráče pochválit za skvělý výkon. Odolnost, bojovnost. Šli jsme za vítězstvím proti silnému soupeři a na těžkém terénu. Uhráli jsme nulu vzadu. Do budoucnosti máme vizi, že v posledních dvou podzimních zápasech ještě můžeme získat nějaké body, i když to bude velmi těžké.

Ondřej Szabo:
Hrát na takovém terénu je strašně těžké. Ty dva góly jsou hodně příjemný. Dva góly jsem v lize ještě nikdy nedal. Jsem rád, že jsem pomohl mužstvu a že jsme uhráli nulu vzadu. Baník je vyspělý kombinační mužstvo a vyhrát 3:0 je vždycky super.

Josef Semerák:
Byl jsem na hřišti asi pět vteřin. Zahrávali jsme trestňák. Bořek Dočkal mi krásně nahrál a trefil jsem to.

SK Kladno - Baník Ostrava 3:0 (0:0)
Branky: 47., 54. pen. Szabo, 77. Semerák.

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl

ŽK: Bystroň, Mičola (oba Ostrava)

Diváci: 1240.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Kúdela - Gecov - Dočkal (86. Čáp), Zoubele (68. Vršajevič), Szabo, Cigánek - Jeslínek (77. Semerák)

Ostrava: Vašek - Řezník, Bystroň, Tchuř, Pavlík - Rajtoral, Marek, Mičola (58. Varadi), Metelka (58. Magera) - Zeher, Svěrkoš