Zpět na » Synot liga » EURO 2008 na Primě, fanoušci jsou proti!

Synot liga - EURO 2008 na Primě, fanoušci jsou proti!

0

Líbilo se

09.01. - Evropský šampionát ve fotbale, který v roce 2008 pořádá Rakousko společně se Ĺ výcarskem. Toto mistrovství bude nečekaně na komerční televizi Prima. Česká televize neuspěla proti konkurenční stanici ve finančních dostizích o získání vysílacích práv. Je to poprvé, kdy Česká televize nebude vysílat ME v kopané.

Kdo dá víc, ten bere. Televize Prima nabídla o 40 milionu Kč více než veřejnoprávní televize.
"K uzavření kontraktu chybí již jen formální doladění detailů. Smlouva, která Primě Euro přiklepne, by pak měla být podepsána během dvou týdnů," píše deník Právo a server Novinky.cz.

Požádali jsme se šefredaktora sportu Primy o vyjádření. " K záležitostem týkajících se televizních práv k ME 2008 se nebudeme vyjadřovat", říká Jiří Nikodým.
Totéž jsme se ptali i mluvčího České televize, který nám sdělil: "Žádnou takovou zprávu nemáme oficiálně potvrzenu. Česká televize o práva projevila
zájem, ale zatím neobdržela oficiální vyrozumění o tom, kdo práva získal."

Televizní stanice Prima musí splnit velice klíčovou podmínku UEFA k získání práv na přenosy z evropského šampionátu. Během mistrovství Evropy musí TV Prima nabídnout na celoplošném a volně přístupném kanále aspoň 19 přímých přenosů z celkového počtu 31 utkání. To by znamenalo, že každý večer bychom viděli jeden přímý přenos na stanici, kde sportovní přenosy mají minimum prostoru. Podle spekulací komerční televize hodlá zprovoznit svůj vlastní sportovní kanál. Tam by se vysílaly méně atraktivní zápasy evropského mistrovství.

Fotbaloví fandové jsou proti vysílání Eura na Primě. Myslí si, že tento šampionát nepatří do této stanice, stanice nemá kvalitní komentátory, málo utkání uvidí na volně přístupném kanále. Toto vše a další věci nabízela Česká televize po dlouhá léta sportovním divákům. Proto se fanoušci rozhodli založit kampaň s neoficiální peticí za vysílání Eura 2008 na veřejnoprávním programu ČT2, jejich web je http://www.kampanzafotbal.wbs.cz
Neoficiální petice probíhá tak, že každý, kdo na web umístí svůj diskusní příspěvek s e-mailovou adresou, bude započítán mezi diváky, kteří nesouhlasí s vysíláním závěrečného turnaje Euro 2008 na televizi Prima. "Bude tak připsán na seznam, který bude posléze odeslán na e-mail TV Prima," vysvětlují autoři petice.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články