Zpět na » Synot liga » Jablonec je v tabulce vysoko

Synot liga - Jablonec je v tabulce vysoko

0

Líbilo se

07.01. - Ăšspěšný podzim mají za sebou hráči Jablonce. Tým hrál pohledný fotbal, podával vyrovnané výkony a po sedmnácti odehraných kolech mu zaslouženě patří pátá pozice.

Jablonec skončil v minulém ročníku na slušném osmém místě tabulky a letos je na tom ještě o něco lépe. Vedení se v létě snažilo hlavně udržet osu týmu. Tým tak opustili nepotřební Kiša, Adam a Pončák. V průběhu sezony odešel do Sparty Hušek. Do Jablonce se v letním období vrátil Luboš Loučka a na začátku září přišel zkušený Milan Fukal.

Fotbalisté severočeského celku začali sezonu domácí remízou s Mostem 2:2. Poté vyhráli na Kladně a čtyři body po dvou kolech byly slibné. Jablonec pak čekala dvě domácí utkání se silnými soupeři - Spartou a Boleslaví. Ovšem moc se mu nepovedla. Severočeši nedali v těchto zápasech ani gól a uhráli pouze bod. Poté však zase dvě utkání vyhráli. Zastavily je Budějovice, kde Jablonec prohrál 0:1. Jablonec i nadále pokračoval v podobných výkonech.

V Jablonci probíhal klidný podzim. Mužstvo vyhrávalo, když bylo potřeba, často remizovalo a moc neprohrávalo. Velké povzbuzení pro tým Petra Rady byl příchod obránce Fukala se zkušenostmi v německé Bundeslize.

Jablonec působil nenápadně. Ovšem dokázal potrápit největší favority a právem je za čtyřmi nejlepšími týmy, které se perou o titul. Tam asi Jablonec nedosáhne. Mimochodem Severočeši prohráli jen s jedním z těchto adeptů na mistrovský pohár.

Nejvíce gólů z jabloneckých hráčů nastřílel na podzim David Lafata. Dal jich sedm. Mužstvo si počínalo celkem disciplinovaně. Miroslav Baranek obdržel šest žlutých karet, což bylo nejvíc ze všech hráčů. Červenou kartu nedostal během podzimu nikdo.

Na Jablonec chodilo v průměru 3 823 diváků. Hráči by si za své výkony zasloužili asi větší přízeň.

Klub FK Jablonec 97 do bojů do titul s největší pravděpodobností nezasáhne, ale o pohárové příčky by se mohl porvat.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články