Zpět na » Synot liga » Přestupy začínají nabírat obrátky (Aktualizováno 08.01.07)

Synot liga - Přestupy začínají nabírat obrátky (Aktualizováno 08.01.07)

0

Líbilo se

08.01. - Oficiálně sice bude přestupové období zahájeno až přesně za týden, ovšem kluby již o změnách v hráčských kádrech jednali delší dobu a i díky tomu se již vyskytlo několik zajímavých přestupů, nejzajímavější je však odchod Marka Čecha z Liberce do Vladivostoku.

Ve Spartě se toho za posledních pár dní moc nestalo. Již dříve posílila o Volešáka a Jeslínka, jenž se vrátili z hostování v Českých Budějovicách. Dále má vyhlédnuté hráče především v zahraničí, kdy usiluje o Mareše (Petrohrad) a Pitáka (Salzburg). Z domácí scény usiluje o Pudila (Liberec), Lafatu (Jablonec), Džeka (Teplice) a také o hráče Kladrubského z Českých Budějovic. Zájem o hráče Sparty je o něco menší než jsme bývali zvyklí dříve, zatím odešel pouze Petržela na hostování do Plzně, přičemž na hostování byl už o podzimní části v Jablonci. Celtic se zajímá o Kadlece, Trondheim a Everton o kapitána týmu Sivoka, o Kopice Jihlava, o Ĺ imáka klub z Rakouska a o Kóňu s Kiselem Plzeň.

Slavia usiluje o příchod Ĺ enkeříka z Malatyasporu, o něhož měla zájem už v létě. Podle samotného hráče však s ním nikdo ze Slavie v zimě nemluvil. Posílit chce trenér Jarolím také středovou řadu, proto vyzkouší v přípravě některé středopolaře. Klub opustil nadějný záložník Nečas, který odešel do Boleslavi. Zájem mají rakouské kluby spolu s Bochumí, K´lauternem a M´gladbachem o Vlčka, o Ĺ venta Saint Etienne a zatím nespecifikované kluby o Fořta a Jarolíma. O Kozáčika se zajímalo intenzivně druholigové Leeds United, ale podle nejnovějšího vývoje to vapadá tak, že brankářská jednička ve Slavii zůstane.

Třetí Liberec zatím posílil o Brezinského, jenž se vrátil z Mladé Boleslavi z hostování. Klub projevil zájem o stejného hráče jako Sparta, o obránce Českých Budějovic Kladrubského. Brankář Marek Čech přestoupil za 12 milionů korun do ruského Vladivostoku, Zápotočného chtějí vedle skotských a německých klubů i v Itálii. Kluby se poptávají i po Frejlachovi nebo Pudilovi.

Do Boleslavi zatím přišel pouze ze Slavie talentovaný Nečas, ovšem klub projevil zájem o zlínského Vidličku a zařadil se tak po bok Mostu, Kladna či Ostravy. Zájem projevila Mladá Boleslav i o Bolfa. Zato však odešli Ilongo a Brzezinský, jimž skončilo v Boleslavi hostování. Wolfsburg má zájem o Kuliče, Ankaraspor o Pecku, Denizlispor o Sedláčka. Na odchodu je i Krátký.

Do Jablonce zatím přišli Svátek z Českých Budějovic a Glor, Huber a Adam z druholigového Sokolova. Všichni zmínění hráči se vrátili z hostování, Jablonec projevil intenzivní zájem o dalšího hráče Budějovic, o Volešáka. Zájem o hráče Jablonce projevuje zatím pouze Sparta, konkrétně o přestup kanonýra Lafaty a návratu z hostování Loučky a Kučery.

Brno posílilo o Vránu, jenž se vrátil z hostování ve Slovácku, Mezlíka, jenž se vrátil z hostování v Hradci Králové, Baláže (NH Budějovice) a o Schustera se Smutným (oba NH Bystrc). O nikoho jiného zájem Brno prozatím neprojevilo, taktéž nikdo neodešel. Zájem ale v Rusku o Holka, Middlesbrough projevil zájem o Lejsala a Oklešťěk, Střeštík a Mazuch mají zelenou kartu k odchodu. O Simra má zájem druholigová Jihlava, o Chlupa blíže nespecigikovaný belgický klub, o Hlavatého návrat z hostování stojí v Bystrci a Belej na jaře bude nejspíše někde hostovat.

Do Českých Budějovic se vrátil z hostování v Příbrami Leština. Zájem projevili činovníci Budějovic o bývalého kapitána Mostu Pilaře. Z jihu Čech odešli do Brna Baláž a do Jablonce Svátek, jemuž vypršelo na jihu Čech hostování. Do Sparty se vrátili z hostování Volešák s Jeslínkem. Zájem má Liberec se Spartou o obránce Kladrubského.

Teplice posílili o brankáře Belice z Brna, jehož získali na přestup, o jeho kolegu z brány Slavíka, jehož hostování ze Slavie se změnilo v přestup. Z hostování se do klubu vrátili z hostování v Jihlavě Koukal a ve Slovácku Dragoun. Zájem projevili nově o Nigerijce Ibeho z třetiligových Bohemians, Merziče s Ohněníkem z druholigového Ăšstí a stejně jako Budějovice o Pilaře z Mostu. Rilke odešel z Teplic do Příbrami na hostování, Mareš do druholigovýho Ăšstí taktéž na hostování, stejně jako Szabo a Rosa do Sokolova. Zájem má o Benáta Apoel Limassol, Poštulka a Hunal si hledají angažmá. O Džeka se zajímá vedle Sparty i několik klubů ze zahraničí.

Ostrava chce přivést Bolfa, jenž je bez angažmá, a zlínského Vidličku. Zatím se však z hostování v kladenském klubu vrátil pouze brankář Vašek. Zájem o hráče Baníku je hlavně na západ od našich hranic - o Bestu stojí Wolfsburg a o Rašku dánský Midtjylland, zájem je i o Slončíka a to ve Fulneku. Žůrka chce Zlín a účastník druhé bundesligy Braunschweig.

Plzeň rozšířila kádr o ze Sparty hostujícího Petrželu a o ze Slovácka přestupivšího Ference Rótha. Zájem mají na západě Čech o sparťanské hráče Kisela s Kóňou a o Malcharka ze Slovácka. Do Ĺ kody Xanthi odešel Martin Knakal, o brankáře Muchu stojí Trnava a o Ticháčka druholigový Sokolov.

Most posílil o blšaňské hráče Flaišmana, Bogdanova, Ĺ típka, Čonka a Belaně, chce přivést ještě zlínského Vidličku a Vozábala ze Slovácka. Odešel Novotný, jenž si hledá angažmá, a zájem registrují v Mostě od Zlína, a to o Macka a o svého bývalého kapitána Pilaře, o něhož stojí také České Budějovice, Teplice a minimálně dva zahraniční kluby. O Mendyho a Hainaulta se tradičně optávají kluby ze zahraničí.

Olomouc posílila defenzivní řady o Formánka z Příbrami. Dále chce posílit o Bernardiho ze Slovácka a Ilonga, jenž naposledy hrál v Boleslavi, ale vypršelo mu hostování a vrátil se do Ruska. Zájem má nově také o Bolfa, který si hledá angažmá. Do přípravy se zapojí navíc dorostenečtí obránci Bodeček se Stroupkem. Odešli Cléber, jemuž vypršela smlouva, J. Barcal do Trenčína a Blaha odešel na hostování do Fulneku. Dále odešel Krajčovič do Jakubčovic a Kaščák do Trenčína. Zájem projevila Jihlava o Peška, o Romana Hubníka usiluje FK Moskva.

Kladno posílilo o v Česku neznámého kanadského obránce Chrise Williamse z týmu Saarbrücken. Dále chce do týmu přivést Vozábala ze Slovácka, který je ale blíže k přestupu do Mostu nebo Boleslavi. Zajímá se též o Hamouze z Liberce a o Mihálika z Interu Bratislava. Z Kladna se do Ostravy vrátil z hostování brankář Vašek, Holub odešel na hostování do druholigové Čáslavi, Gross si hledá angažmá. Sparta si chtěla z hostování stáhnout zpátky kanadského forvarda Simpsona, ten ale nakonec zůstává v klubu.

Do Zlína přišel ze Slovanu Bratislava kmenový hráč Sigmy Olomouc Vyskočil a z hostování v Jihlavě se vrátil Dujka. Zájem projevil Zlín o jabloneckého Petrželu a mostecké hráče Macka a Pilaře. Vedení Zlína se také zajímá o ostravského Žůrka, jeho příchod se však jeví jako málo reálný. Bielik a Ĺ kripec si hledají nové angažmá, nepočítá se ani s Farbákem a se Žemlíkem. Dále jeví Most, Ostrava a Mladá Boleslav zájem o Vidličku, Lilleström o Opielu.

Předposlední Příbram posílila o Václava Janů, jenž se vrátil z hostování ve Voticích, klub také získal na hostování Rilkeho z Teplic. Do Budějovic se vrátil z hostování Leština, do Olomouce přestoupil Formánek. O hráče Příbrami však zájem není, nepočítáme-li zájem Sparty o útočníka Vošahlíka, jenž však nebyl oficiálně potvrzen.

Poslední Slovácko se sice chce v lize zachránit, ovšem zatím do něho nikdo nepřestoupil a klub ani neprojevil zatím o žádného hráče zájem. Odešli Vrána, jenž se vrátil do Brna protože mu skončilo ve Slovácku hostování, a Sowunmi, jemuž byla rozvázána smlouva. Dále se do Teplic vrátili z hostování Dragoun s Marešem a Ference Róth přestoupil do Plzně. Zájem registrují o Vozábala, o něhož stojí, z Olomouce poté o Bernardiho a z Plzně o Malcharka.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články