Zpět na » Synot liga » Opava nechce mít starosti se záchranou

Synot liga - Opava nechce mít starosti se záchranou

0

Líbilo se

20.02. - Fotbalový klub SFC Opava je zatím po podzimní části druhé ligy na jedenáctém místě. Na sestupovou patnáctou pozici však mají náskok jen tři body.

Jako na houpačce si musejí připadat fanoušci slezského klubu. V sezóně 2004/05 hrál klub ještě v první lize. V této době však měl klubu velké ekonomické problémy, které vyvrcholili posledním místem v lize. Tehdejší vlastníci z Ukrajiny tedy se rozhodli klub prodat. Zájemců nebylo málo, ale většina z nich z jednání odstoupila kvůli velkým dluhům, které Opava v té době měla. Tyto průtahy způsobili, že se klub nestihl přihlásit do druhé ligy, a tak putoval až do krajského přeboru. Město Opava se však k tomuto problému postavilo čelem a zadlužený klub koupilo. Opava poté suverénně vyhrála krajský přebor. Za vše hovoří skóre 105:11, když ztratili body jen za dvě remízy.


V té době se začalo hovořit o návratu do druhé ligy. Klub chtěl nejprve koupit druholigovou licenci od Kunovic, ale tento klub byl taktéž zadlužen. Vedení však nechtělo jít do dalších dluhů, a proto se nakonec rozhodlo získat druholigovou licenci od Kroměříže.


V současné tabulce druhé ligy patří nováčkovi z Opavy jedenácté místo. Opava se může spolehnout na své fantastické fanoušky. Na její domácí zápasy chodí bezmála 3000 lidí, což je druhá největší domácí návštěvnost hned z Bohemians 1905.


Opavští mají před jarní částí jediný cíl, a to, aby neměli problémy se záchranou v soutěži. Na sestupové příčky má náskok pouhých třech bodů. Pro klub, který hrál ještě před rokem krajský přebor, je však jedenácté místo poměrně lichotivé umístění. V současné době není na pořadu dne třeba postup do 1. Gambrinus ligy, vedení chce tým hlavně ekonomicky stabilizovat, a pak mohou přijít vyšší cíle. Klub s takovými fanoušky by si jistě v dohledné době hrát první ligu zasloužil. Zatím jedinou známou posilou je záložník Jan Jelínek, který přichází na hostování ze Zlína.


Příprava hráčům vyvrcholí 4. března, kdy se v generálce na 2. ligu utkají s Frýdkem-Místkem. Důležité pro jarní část bude, jak hráči zvládnou start. Hned na úvod je čeká kandidát postupu do první ligy Viktoria Žižkov.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články