Zpět na » Synot liga » U.D. Universidad - SK Slavia Praha 2:2

Synot liga - U.D. Universidad - SK Slavia Praha 2:2

0

19.02. - Slavia hrála dnes přípravný zápas s třetiligovým španělským klubem U.D. Universdad. Zápas skončil 2:2 poté, co oba góly Ĺ panělů padly z vymyšlených situací. Prvnímu gólu předcházel evidentní ofsajd, druhému špatně posouzená penaltová situace.

První vážnější akce zápasu přišla již v deváté minutě, kdy měl po Hubáčkově centru na vzdálenější tyč obrovskou šanci mladík Necid, ovšem promarnol ji. To však slávisty nemuselo dlouho mrzet, neboť o čtyři minuty později otevřel Matej Krajčík po Urbánkově centru z pravé strany hlavičkou skóre. O další čtyři minuty později však rozhodčí pustili jasný ofsajd a toho Ĺ panělé využili, když hned dva hráči španělského celku šli sami na brankáře Slavie Kozáčika, přičemž Angle Sanchez dovezl míč až do odkryté brány a srovnal skóre.

Ve 37. minutě odpískal hlavní rozhodčí zápasu pokutový kop proti Slavii, přitom však žádný kontakt ve slávistickém vápně vidět nebyl. Penaltu proměnil s přehledem Angel Sanchez. Naštěstí pro Slavii však o pět minut později Aleš Urbánek vyrovnal poté, co pronikl do vápna a střelou k tyči nedal šanci španělskému brankáři.

Ve druhém poločase měla Slavie ještě dvě velké šance strhnout vedení zpět na svoji stranu, ovšem Ĺ ventu v 72. minutě trefil pouze vyběhnutého gólmana a Reiter o čtyři minuty později taktéž, z následné dorážky pak trefil Dosoudil pouze tyč. Na skóre se tedy již nic nezměnilo a Slavia remizovala s třetiligovým U.D. Universdad 2:2, nutno však podotknout, že oba góly soupeře jsou velmi diskutabilní.

Kvalitu utkání navíc výrazně poznamenal fakt, že domácí klub nezajistil ani jednoho pomezního rozhodčího. Hlavní pak nestíhal a nakupil během zápasu celou řadu chyb.

Branky: 13. a 37. z pen. Sanchez - 13. Krajčík, 42. Urbánek.
Sestava Slavie - první poločas: Kozáčik - Jan Vorel, Latka, Aračič, Hubáček - Krajčík, Jarolím, Ĺ vec, Urbánek - Vlček, Necid.
Sestava Slavie - druhý poločas: Michal Vorel - Hubáček, Latka, Dosoudil, Urbánek - Krajčík, Costa, Hrdlička, Ĺ vento - Janda, Reiter.