Zpět na » Synot liga » Klokané zanechali v Rakousku dobrý dojem

Synot liga - Klokané zanechali v Rakousku dobrý dojem

0

Líbilo se

19.02. - K velmi prestižnímu přátelskému zápasu nastoupili v neděli fotbalisté druholigových Bohemians. Jejich sokem jim byl rakouský gigant Red Bull Salzburg koučovaný legendární dvojicí Matthäus - Trapattoni.


Hned po příjezdu dvanácti autobusů a dalších stovek aut naplněných nejvěrnějšími fanoušky byla rakouská metropela zalita do zelenobílých barev. Příznivci pražského celku poté zaplnili místní bary a hospody.
Fantastická fotbalová atmosféra se pomalu přenesla i do Bullen Areny - na stadion domácího celku, kde se bude hrát následující Mistrovství Evropy.

Samotné utkání bylo doprovázené neutichajícím skandováním houževnatých fanoušků hostujícího mužstva, které již v osmé minutě rozradostnil překvapivým gólem Bálek.
V dalším průběhu poločasu se však kvalitativní rozdíl mezi oběma celky projevil. Mladý rakouský reprezentantační útoční Janko, jenž byl dnes jediným hrotovým hráčem Salzburgu, ještě do poločasu stihl vstřelit dvě branky a otočil výsledek v prospěch Red Bullu.

V 57. minutě sice po vybídnutí Matůše vyrovnal Kotyza, ale z vítězství se nakonec radovali domácí. V poslední dvacetiminutovce rozhodli utkání nejprve hlavou Aufhauser a v samotném závěru svou třetí brankou dovršil hattrick Janko.

Po utkání se snesla vlna obdivu ze strany Rakušanů a díků od vedení, trenérů a samotného mužstva Klokanů na příznivce Bohemians. "Bohemka má nejlepší fanoušky v republice, klobouk dolů před nima" řekl Karel Piták.

„Byla to atypická příprava, svým způsobem taková odměna pro naše fanoušky za jejich věrnost, moc jim chceme poděkovat. Bylo to něco neuvěřitelného, co nám připravili. Všichni jsme si to moc užívali a byli jsme hrdí, že jsem Bohemáci. Nádherná atmosféra, která šokovala i domácí a naši kluci si o ní povídali i v kabině. Opravdu, moc díky za všechno,“ poznamenal trenér Zbyněk Busta.

Pro Salzburg to byl poslední ostrý test před startem domácí ligy, kouč domácích Lothar Matthäus zápas zhodnotil velmi pozitivně, zdůraznil jeho přínosnost a důležitost.


Red Bull Salzburg - Bohemians 1905 4:2 (2:1)
21., 44., 85. Janko, 71. Aufhauser - 8. Bálek, 57. Kotyza.
Diváků: 1700.

Red Bull Salzburg: Ă-zcan - Winklhofer, Meyer (46. Dudič), Miyamoto, Steinhöfer - Tiffert, Ilsanker (59. Obermair), Aufhauser, Vonlanthen - Janočko (69. Piták) - Janko.

Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Lukáš, Ĺ koda, Rychlík - Hašek, Vágner (45. Slezák), Adam, Kotyza (83.Moravec) - Bálek, Matůš.

v l / fc-bohemians.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články