Zpět na » Synot liga » Zhodnocení podzimu Slavie

Synot liga - Zhodnocení podzimu Slavie

0

Líbilo se

19.02. - "Věčně druhá" Slavia je po podzimní části ligového ročníku 2006/07 na své "tradiční" příčce. Přitom nechybělo mnoho k tomu, aby byla ve středu ligového peletonu.

V letním přestupovém období se ve Slavii udály dvě významné změny: odešli záložník a kapitán týmu Karel Piták (do Salzburgu) a stoper Miroslav Holeňák (M.). Málem však odešel i syn trenéra Karla Jarolíma Lukáš a útočník Stanislav Vlček. Oba dva rozčílilo poslední kolo uplynulého ročníku, kdy Slavia porazila Jihlavu venku 3:0, ovšem nakonec skončila až třetí, jelikož Mladá Boleslav v Liberci po skandálním výkonu rozhodčího Matějka vyhrála u Nisy 3:2 a skončila druhá. Navíc po divadýlku na Letné, kde Sparta podlehla Plzni vedené trenérem Strakou 1:3 a tím se Západočeši udrželi v lize, spadla do druhé ligy Jihlava.

Skončilo to však tak, že si Vlček s Jarolímem zavolali a ujistili se, že to zkusí i pro nadcházející sezonu. A to bylo pro Slavii jenom dobře! Hned první kolo jela Slavia na ostravské Bazaly a kanonýr Vlček se nádherným gólem trefil a pomohl zajistit vítězství 2:0. Ovšem poté se jeho střelecká kanonáda pozastavila, což se projevilo i na několika zbytečných remízách (se Slováckem 0:0, Spartou 0:0) a v případě jeho trefy by měla Slavia i šanci neprohrát nějaké zápasy (v Brně 1:0, v Mostě 2:0).

Nakonec však Vlček chytl parádní střeleckou formu a s tím se vezl ligovou tabulkou nahoru i tým. První gól po osmizápasové střelecké pauze dal sice z dorážky venku Kladnu, ovšem zajistil tím jednogólovou výhru a i cenné tři body. Poté sice s Jabloncem Slavia na Strahově opět zbytečně remizovala, ovšem poté přišel 29. října klíčový zápas v Mladé Boleslavi. Slávisté ho zvládli na jedničku a vyhráli 3:1.

Zavládla obrovská euforie a hráči se odebrali před hostující kotel, kde spolu se slávistickými skalními fanoušky zpívali chorál Červenobílá bojová síla. Ovšem byli natočeni na kameru a video bylo uveřejněno na Slávistických novinách. Všiml si ho Petr Slavík, třicetiletý podnikatel fandící Spartě a zajímající se o chorea a kontaktoval několik médií. Případu se chytl Filip Saiver z Mladé Fronty Dnes a televize Nova. Ti celý případ až obludným způsobem zmedializovali a dostali ho až před disciplinární komisi.

Ovšem Vlček právě v Boleslavi předvedl letos svůj nejlepší výkon a v podobných výkonech pokračoval i v dalších zápasech. Během šesti zápasů v řadě vstřelil branku, čímž Slavii přímo zařídil sedm ligových bodů. I během Vlčkovo střelecké formy však slávisté zbytečně ztratili několik bodů. Hlavně na Strahově s Příbramí, kdy dostali vyrovnávací gól na konečných 1:1 z nohy příbramského obránce Pennera v nastaveném čase.

Naproti tomu v Teplicích se Vlčkovi střelecká muška zasekla, ovšem již po necelé hodině hry vedla Slavia díky dvěma zásahům Ĺ vece a jedné Fořta a Dočkala 4:0. Nic na radosti slávistů nezměnil ani ten fakt, že Teplice ještě dokázali nakonec přeci jen dvěma góly snížit.

Nakonec v posledním zápase hráli na Strahově proti Ostravě a podzimní část začali přesně tak, jak ji skončili - vítězstvím, přičemž Vlček opět skóroval a podtrhl tím svůj skvělý podzim celkově již osmým přesným zásahem.

Pro Slavii tedy nakonec také platí rčení Konec dobrý, všechno dobré. Platí to i pro Vlčka, jenž byl nakonec spolu s dalšími aktéry pokřiku "Smrt Spartě" šalamounsky potrestán pouze tím, že se měl letenskému klubu písemně omluvit...

Nejlepší střelec Slavie:
1. Stanislav Vlček (8 branek)
2. Pavel Fořt (7 branek)
3. Lukáš Jarolím a David Kalivoda (3 branky)

Nejvíce trestů:
1. Matěj Krajčík (1 ČK + 3 ŽK)
2. Martin Hubáček (1 ČK + 2 ŽK)
3. Martin Latka (0 ČK + 5 ŽK)

Nejlepší hráč podzimu:
Stanislav Vlček

Nejhorší hráč podzimu:
Pavel Fořt

Výsledky Slavie v lize:
ZDE

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články