Zpět na » Synot liga » Liberec udělil debakl Nitře, Sparta Čáslavi

Synot liga - Liberec udělil debakl Nitře, Sparta Čáslavi

0

17.02. - Před odletem na herní soustředění ve Ĺ panělsku odehrála Sparta přípravný zápas s druholigovou Čáslaví. V zápase si zvednul sebevědomí a polepšil pošramocenou pověst kanonýra vstřeleným hattrickem Tomáš Jun, jenž naposledy v zápase skóroval v letní přípravě.

Sparta - Čáslav 4:0 (4:0)
Sparťané do zápasu vstoupili aktivně a měli po celou dobu většinu času míč na kopačkách, ovšem skórovat dokázali pouze během prvního poločasu. Střelecky utkání sedlo především Tomáši Junovi, jenž v rozmezí šestnácti minut zkompletoval čistý hattrick. Poprvé skóroval již v osmé minutě, když využil kolmice Kisela. Podruhé se trefil po sedmi minutách přesně hlavičkou po centru Matušoviče z přímého kopu. Potřetí využil ve 24. minutě přihrávky Rezka. V poslední minutě prvního poločasu zvýšil Kolář, jemuž taktéž na gól nahrál Rezek.

Do druhého poločasu vyhěblo ve sparťanském dresu hned šest čerstvých hráčů, ovšem ač si Sparta převahu udržela, skóre se již neměnilo.

"Jun měl v přípravě zdravotní problémy a naplno začal trénovat teprve před deseti dny. Dnes ukázal dobrý pohyb i čich na góly, což je pro mě dobré znamení," řekl Michal Bílek. "Dnešní zápasem tak skončilo dělení mužstva na dvě části, na soustředění ve Ĺ panělsku už budu dolaďovat základní sestavu na první jarní ligové utkání s Jabloncem.

Branky: 8., 15. a 24. Jun, 45. Kolář. Rozhodčí: Jára. Diváků: 327.
Sparta: Zich - Pospěch (46. Zabavník), Drobný, Řepka (46. Kučera), Zabavník (46. Mareš) - Kolář (46. Kóňa), Sylvestre (46. Hušek), Kisel, Matušovič (46. Ĺ imák) - Rezek (46. Kulič), Jun.

Liberec - Nitra 5:2 (2:1)
Taktéž Liberec hrál poslední přípravný zápas před odjezdem na soustředění v zahraničí. Hrálo se za slunečného, byť chladného počasí na přírodním trávníku. Skóre otevřel ve 17. minutě po Rehákově kolmici Nezmar, když obešel jak obránce, tak brankáře a zakončil do odkryté brány. Ovšem již pět minut poté Kostoláni vyrovnal poté, co vystřelil ze střední vzdálenosti a jeho střela skončil v šibenici.

Ve druhém poločase nejprve Nitra v 65. minutě díky přesné dorážce Heseka srovnala, ovšem poté se trefili v rozmezí patnácti minut v 72. min Dohnálek hlavou, v 79. min Rehák také hlavou a nakonec v 87. minutě uzavřel skóre zápasu z dorážky Maršner.

Branky: 17. Nezmar, 44. Papoušek, 72. Dohnálek, 79. Rehák, 87. Maršner - 22. Kostoláni, 65. Hesek.
Liberec: Bolek - Ĺ inglár, Košťál, Brezinský (75. Polák), Pudil (61. Maršner) - Papoušek (61. Dohnálek), Rehák, Frejlach, Liška - Hodúr (46. Sales), Nezmar (61. Pospěch).

FC Baník Ostrava - FC Senec 3:2 (1:2)
Taktéž Baník Ostrava vyhrál před odjezdem na zahraniční soustředění do Turecka svůj poslední přípravný zápas, když porazil Senec 3:2. Baník přitom prohrál už po půl hodině hry o dvě branky zásluhou přesných tref ze 22: + 33 minuty Kozára, ovšem dvě minuty před koncem David Střihavka snížil a po poločasové přestávce obrat dokončili. Nejprve se trefil po minutě hry Lukeš a v 65. minutě Magera z proměněné penalty zajistil Ostravě vítězství.

„Pro diváky to musel být určitě zajímavý zápas. Je škoda, že jsme další řadu šancí neproměnili, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme se do nich dostávali. V obraně jsme zkoušeli stoperskou dvojici Bystroň - Cigánek, a bylo znát, že si na sebe ještě oba hráči zvykali," zhodnotil pro klubové stránky zápas Karel Večeřa trenér Baníku.

Branky: 43. Střihavka, 46. Lukeš, 65. Magera z pen. - 22. a 33. Kozár. Diváků: 300.
Sestava Baníku: Buček - Metelka, Cigánek (83. Neuwirth), Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Lukeš (83. Böhm), Marek, Mičola (73. Mišinský) - Střihavka, Magera.

FK Mladá Boleslav - Universitatea Kluž 2:1 (1:0)

Branky: 13. a 48. Mikolanda.
Sestava Mladé Boleslavi: Ĺ eda - Para (46. Nečas), Rolko, Kopic, Nesvadba - Sedláček, Ordoš, Brunclík, Fabian - Holub (75. Dittrich), Mikolanda.

Marila Příbram - Bohemians Praha 2:0 (1:0)

Branky: 37. Rilke, 82. Vaculík.
Sestava Příbrami: Pařízek - Ĺ merda, Navrátil, Hunal (46. Mácha), Kropík - Otepka (46. Tesařík), Hašek (60. Sviták), Jungr, Vaculík - Rilke, Huňa (46. Eisman).

Red Bull Salcburk - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:0)

Branky: 68. Alex, 82. Piták - 38. Volešák, 70. Adamec.
Sestava Č. Budějovic: Křížek - Kladrubský, Horejš, Peroutka, Žižka - Poborský, Dvořák (70. Skála, Volešák (77. Pravda), Černý (62. Mrkvička) - Adamec, Táborský (74. Hrbáč).