Zpět na » Synot liga » Ančic odlétá se Spartou do Španělska

Synot liga - Ančic odlétá se Spartou do Španělska

0

Líbilo se

17.02. - Juraj Ančic definitivně přichází do Sparty z Liberce na půlroční hostování s opcí. Dnes to totiž podpisem smlouvy stvrdily oba kluby.

O Ančice projevila Sparta zájem již v lednu, ovšem kluby se dohodly až po šesti týdnech jednání.

„Ančic je velmi dobře technicky vybavený hráč. Jde o krajního záložníka, který ve Spartě zvýší konkurenci a pomůže nám v boji o titul," sdělil klubovým stránkám Sparty Michal Bílek. „Konkurence je všude velká. Doufám, že dostanu šanci a chytím se. Sparta je špičkový klub a na toto angažmá se těším," řekl pro tentýž web Ančic.

Dnes se také sešel Ančic s trenérem Bílkem a probrali spolu vše potřebné před zítřejším odletem na soustřední do Ĺ panělska. „S trenérem jsme se bavili i obecně o tom, jak můžu Spartě pomoci. Bavili jsme se i omém využití na obou krajích zálohy a dalších věcech," uvedl Ančic pro klubový web. Ovšem trénovat moci nebude. „Ještě mě bolí kotník, ale to snad bude brzy v pořádku," dodal Ančic.

Odchovanec trenčínského fotbalu se přes ligovou Ozetu dostal v roce 2002. Je šikovný, má výborbornou techniku, má výrazný tah na bránu a je rychlý. Jeho deficitem ovšem je rozehrávka a malý důraz, poislední dobou byl často zraněný.

„V Liberci už jsem byl přes čtyři roky, to bylo dost. Potřeboval jsem novou motivaci. Proto jsem uvažoval o odchodu na Slovensko, už proběhla nějaká jednání, ale jakmile se ozvala Sparta, tak jsem vše zrušil a věřil, že to dopadne. Jsem moc rád, že můžu být ve Spartě a budu bojovat o základní sestavu," řekl Ančic.

Na Liberec, který ho uvedl do světa velkého fotbalu, však nehodlá zapomenout. „Byla to pro mě škola života, i když to bylo jak na houpačce. Jednou jsem úplně dole, vyhrabával jsem se. Pořád se něco dělo. Na Liberec ale budu vzpomínat v dobrém. Ve Spartě znám kluky, kteří prošli Libercem, takže nejdu do neznámého prostředí. Na partu se těším," dodal.

Po dnešním přípravním utkání s Čáslaví, nad kterou Sparta zvítězila 4:0 díky hattricku Tomáše Jůna a gólu Koláře, oznámil sparťanský trenér nominaci fotbalistů na herní soustředění. Do Ĺ panělska poletí i Tomáš Pošlutka a Juraj Ančic, naopak v Česku zůstane Jiří Homola, Luboš Loučka, Tomáš Grigar a Michal Kadlec.

O Jiřího Homolu se totiž zajímají Teplice, Tomáš Grigar má namířeno do Marily Příbram, Luboš Loučka do Jablonce, ve hře je i zahraniční angažmá. U všech tří je pravděpodobné hostování, i když u Loučky je podle našich informací ve hře i přestup. Michala Kadlece sežují i nadále bolesti kolena a bude absolvovat inviduální tréninkový plán.

Nominace hráčů Sparty pro soustředění do Ĺ panělska:
Blažek, Poštulka, Zich, Pospěch, Řepka, Drobný, Kučera, Zabavník, Mareš, Kolář, Hušek, Kisel, Sylvestre, Kóňa, Horváth, Ĺ imák, Matušovič, Ančic, Kulič, Došek, Slepička, Rezek, Jun.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články