Zpět na » Synot liga » Stožický je ochoten trénovat inviduálně

Synot liga - Stožický je ochoten trénovat inviduálně

0

Líbilo se

17.02. - Nedávno odmítl Vlastimil Stožický prodloužit v Teplicích smlouvu a následně byl přeřazen do rezevního týmu. Pokud však do konce února, kdy končí zimní přestupové období, nepřestoupí, nebude hrát ani v něm.

Do ligové sestavy nakoukl Vlastimil Stožický letos na podzim, stal se oporou týmu a vstřelil tři góly. Nyní však se může jeho kariéra zaseknout.

"Hráč nám sdělil prostřednictvím svého agenta, že nabízené podmínky neakceptuje. Tato kauza není otázkou minulého týdne, ale počátek má někde v podzimních dnech, kdy hráč začal pravidelně nastupovat v lize a okamžitě mu byla nabídnuta smlouva s podmínkami odpovídajícími hráči jeho formátu, tzn. standardní základní plat s bonusy v podobě prémií za získané body atd. V poslední fázi jednání byly tyto podmínky ještě vylepšeny na nadstandardní.

Stožický je jedním z produktů teplické mládežnické základny, která začíná pečlivým monitoringem širokého okolí, diky jemuž byl tento hráč objeven a pokračuje výchovným a tréninkovým procesem v mládežnických týmech FK Teplice, kde hráč začínal v žákovské kategorii a pokračoval ve všech dorosteneckých a juniorských týmech za velmi výrazné finanční podpory klubu a přes naše B mužstvo a spřátelený klub v Ăšstí nad Labem se dostal do ligového týmu, ve kterém právě na podzim dostal šanci stabilně hrát 1. ligu a k tomu i adekvátní nabídku smlouvy.

Součástí tréninkového procesu je také proces vzdělávací a konkrétně Vlastimil Stožický je absoloventem Středního odborného učiliště sklářského Glaverbel Czech a. s., kde dokončil učební obor s maturitou. Všem fotbalistům přispívá klub na školné, ubytování a cestovné, čili již tady jsou počátky prvních investic do tohoto hráče. Dále se nesmí zapomenout, že i v B mužstvu měl hráč profesionální smlouvu, která také nebyla zanedbatelnou finanční položkou,"
uvedl tiskový mluvčí Teplic Petr Heidenreich pro SuperFotbal.com.

"K samotné smlouvě se mi vyjadřovat nechce, stále platí to co napsali v minulých vydáních Deník Sport a MF Dnes," uvedl pro tentýž web řekl sám hráč. Stožický dále řekl, že chce přestoupit do Jablonce. Když se to prý nepovede již toto přestupové období, je ochoten do něho v létě odejít zadarmo.

První jednání bylo na programu ve čtvrtek, ale obě strany zatím nedošly k žádné dohodě. Za Jablonec se schůzky účastnil sám Miroslav Pelta. Na otázku, co když se nepovede přestoupit nyní, odpověděl, že je když tak smířen trénovat půl roku individuálně.

Lukáš Vojtěch / Vladimír Hronek, FotbalPortal.cz/SuperFotbal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články