Zpět na » Synot liga » Přestupy pomalu končí (Aktualizováno 14.02.07)

Synot liga - Přestupy pomalu končí (Aktualizováno 14.02.07)

0

Líbilo se

14.02. - Od tohoto 15. ledna je otevření zimní přestupové období, které končí posledního února. Událo se několik zajímavých přestupů, hned tři týmy z čela ligové tabulky přišly o své kapitány - Sparta o Sivoka, Liberec o Zápotočného a Boleslav o Kuliče.

Sparta, lídr ligy, již dříve posílila o Loučku s Kučerou, kteří se vrátili z hostování v Jablonci. Přišli také Mareš z Petrohradu, Kulič z Mladé Boleslavi a Ančic z Liberce. Měla vyhlédnuté i další hráče především v zahraničí, kdy usilovala o Pitáka ze Salzburgu, z domácí scény usilovala o Pudila, Lafatu z Jablonce, Džeka z Teplic a Kladrubského z Českých Budějovic. Zájem o hráče Sparty, kteří jsou v letenském klubu oporami, je o něco menší než jsme bývali zvyklí dříve, odešli pouze Petržela na hostování do Plzně, přičemž na hostování byl už o podzimní části v Jablonci, Lustrinelli, jenž se vrátil do švýcarské ligy, do FC Luzernu, Jeslínek odešel na hostování do Mostu, Volešák na hostování do Budějovic a Kopic do Boleslavi. Marek Jungr odešel na hostování do Příbrami. Jedinou vyjímkou je přestup letenského kapitána Sivoka do Udinese Calcio, týmu hrajícího Serii A. Celtic se zajímal o Kadlece, o Ĺ imáka klub z bundesligový Wolfsburg a o Kóňu s Kiselem Plzeň, o stopera Homolu stála středočeská Mladá Boleslav.

Slavia notně posílala na pozici asistenta trenéra, když realizační tým rozšířil srdcař Řehák. Klub usiloval o příchod Ĺ enkeříka z Malatyasporu, o něhož měla zájem už v létě. Podle samotného hráče však s ním nikdo ze Slavie v zimě nemluvil. Hráčský kádr Slavie se tak zatím rozrostl jen o slovenského útočníka Reitera, jenž přišel na hostování z Artmedie Bratislava. Posílit chce trenér Jarolím také středovou řadu, proto vyzkoušel v přípravě některé středopolaře, pořád spekuluje se například o Otepkovi z Marily Příbram. Zatím v přípravě trenér Jarolím vyzkoušel Makedonce Nedzipiho z Jugomatu a Brazilce Michela Fernando Costu z Barueri, s oběma dvěma byl spokojen a dá se očekávat, že v klubu zůstanou. Klub opustil nadějný záložník Nečas, který odešel do Boleslavi, brankář Slavík, jehož hostování v Teplicích se změnilo v přestup, a kanonýr Fořt, který odešel do franouzského Toulouse. Zájem měli rakouské kluby spolu s Bochumí, K´lauternem a M´gladbachem o Vlčka, o Ĺ venta Saint Etienne a CSKA Sofia a zatím nespecifikované kluby o Fořta a Jarolíma. O Kozáčika se zajímalo intenzivně druholigové Leeds United, ale nakonec to dopadlo tak, že brankářská jednička ve Slavii zůstane, nejspíše i kvůli tomu, že Leeds mají finanční problémy.

Třetí Liberec zatím posílil o Brezinského, jenž se vrátil z Mladé Boleslavi z hostování, o Nezmara z Ružomberoku, který se Slovanem vyhrál před pěti lety ligu, a záložníka Maršnera z třetiligových Ovčár. Klub projevil zájem o stejného hráče jako Sparta, o obránce Českých Budějovic Kladrubského. Dále se na severu Čech zajímají o Vlaska z Dubnice. Brankář Marek Čech přestoupil za 12 milionů korun do ruského Vladivostoku, kapitán Zápotočný do italského Udinese, kde se potká s krajanem Sivokem. Chtěli ho také skotské a německé kluby. Hamouz odešel do Kladna. Ančic odešel do Sparty. Kluby se poptávaly i po Frejlachovi nebo Pudilovi.

Do Boleslavi přišli pouze ze Slavie talentovaný Nečas a na hostování Kopic ze Sparty. Klub projevil zájem o zlínského Vidličku a zařadil se tak po bok Mostu, Kladna či Ostravy. Zájem projevila Mladá Boleslav i o Bolfa, o něhož se zajímá také Baník Ostrava. Klub se zajímal i o útočníka Ĺ enkeříka z Malatyasporu, o něhož stála i pražská Slavia, a o stopera letenského týmu Homolu. Zato však odešli Ilongo a Brzezinský, jimž skončilo v Boleslavi hostování, Ĺ merda na hostování do Příbrami. Kapitán Boleslavi Kulič přestoupil do celku průběžného lídra ligové tabulky Sparty, zájem o něho měl dříve i bundesligový Wolfsburg. Ankaraspor se zajímal o Pecku, Denizlispor o Sedláčka, druholigový Luton a Leeds United o brankářskou dvojku Kučeru. Krátký, Vaculík, Ordoš, Ĺ merda a Vít byli zařazeni na transfer listinu.

Do Jablonce zatím přišli Svátek z Českých Budějovic a Glor, Huber a Adam z druholigového Sokolova. Všichni zmínění hráči se vrátili z hostování. Přišel také obránce Flachbart z Petrohradu. Jablonec projevil intenzivní zájem o Volešáka, hráče Budějovic, jenž však do klubu napřijde. Zájem o hráče Jablonce dlouho projevovala pouze Sparta, konkrétně usilovala o přestup kanonýra Lafaty. Již dříve se do ní z hostování vrátili Loučka, Kučera a Petržela, posledně jmenovaného poté letenští poslali na další hostování do Plzně. Lafata nakonec přestoupil do Austrie Vídeň, do třetiligového Varnsdorfu odešel na hostování Vrabec.

Brno posílilo o Vránu, jenž se vrátil z hostování ve Slovácku, Mezlíka, jenž se vrátil z hostování v Hradci Králové, Baláže (NH Budějovice) a o Schustera se Smutným (oba NH Bystrc). Do Leverkusenu přestoupil mladík Mazuch, ovšem součástí kontraktu je jeho hostování v Brně. Z Brna do Teplic přestoupil brankář Belic. Zájem je v Rusku o Holka, Middlesbrough projevil zájem o Lejsala a Oklešťěk a Střeštík mají zelenou kartu k odchodu. O Simra má zájem druholigová Jihlava, o Chlupa blíže druholigový Royal Antverpy. Hlavatý, Belej a Schuster budou hostovat v Bystrci.

Do Českých Budějovic se vrátil z hostování v Příbrami Leština a i pro jaro zůstává Volešák, jenž v klubu působil již na podzim. Zájem projevili činovníci Budějovic o bývalého kapitána Mostu Pilaře a brankáře Muchu z Plzně. Klub chce posílit z rezervy o Stráského a Hrbáče, přivést chce i z Prachatice Pravdu. Z jihu Čech odešli do Brna Baláž a do Jablonce Svátek, jemuž vypršelo na jihu Čech hostování. Do Sparty se vrátili z hostování Volešák (který však po absolvání zimní přípravy s letenským klubem se na jih Čech vrátil na další hostování) a Jeslínek, kterého Sparta poslala na hostování do severočeského Mostu. Brankářská jednička Slovák Filipko odešel do řeckého klubu Iraklis Soluň. Zájem měli Liberec se Spartou o obránce Kladrubského.

Teplice posílili o brankáře Belice z Brna, jehož získali na přestup, o jeho kolegu z brány Slavíka, jehož hostování ze Slavie se změnilo v přestup. Z hostování se do klubu vrátili z hostování v Jihlavě Koukal a ve Slovácku Dragoun. Zájem projevili nově o Nigerijce Ibeho z třetiligových Bohemians, Merziče s Ohněníkem z druholigového Ăšstí a stejně jako Budějovice o Pilaře z Mostu. Rilke odešel z Teplic do Příbrami na hostování stejně jako Tesařík, Mareš do druholigovýho Ăšstí taktéž na hostování, stejně jako Szabo a Rosa do Sokolova Koukal do Slovácka a Kroupa do Denizlisporu. Trenér Mareček rezignoval z důvodu vážné nemoci, jeho post bude zastávat jeho dosavadní asistent Bártl. Zájem má o Benáta Apoel Limassol, Poštulka a Hunal si hledají angažmá. O Džeka se zajímalo vedle Sparty i několik klubů ze zahraničí. Stožick byl přeřazen do rezervy, protože odmítl podepsat novou smlouvu.

Ostrava chce přivést Bolfa, jenž je bez angažmá, a zlínského Vidličku. Zatím se však z hostování v kladenském klubu vrátil pouze brankář Vašek. Zájem o hráče Baníku je hlavně na západ od našich hranic - o Bestu stál Wolfsburg. Žůrka chtěl účastník druhé bundesligy Braunschweig, ovšem hráč přestoupil v rámci české ligy do Zlína. Z Baníku odešel i Slončík do třetiligového Fulneku a Raška do dánského Midtjyllandu. O Staňka má zájem Fulnek.

Plzeň rozšířila kádr o ze Sparty hostujícího Petrželu a o ze Slovácka přestupivší Ference Rótha s Malcharjem. Do Ĺ kody Xanthi odešel Martin Knakal, Bednář přestoupil do Weidenu(, Razím na hostování do druholigové Čáslavi a Ticháček na hostování do Karlových Varů, zájem o něho měl i druholigový Sokolov. O brankáře Muchu stála Trnava a České Budějovice.

Most posílil o blšaňské hráče Flaišmana, Bogdanova, Ĺ típka, Čonka a Belaně, chtěl přivést ještě zlínského Vidličku. Vozábal ze Slovácka nakonec na sever Čech přestoupil, i když už to vypadlo, že se tak stane přinejlepším v letním přestupovém období. Se Spartou vyjednával Most o hráčské náhradě za Horsta Siegla, nakonec na sever Čech zamířil z Letné mladý útočník Jeslínek. V Mostě vyzkoušeli i dva exotické brankáře - Australana Acevskiho a Američana Kezlera, přičemž Acevskiho si trenér Ĺ časný pochvaloval. V klubu bylo vyzkoušeno již tradičně i několik dalších cizinců. Do Blšan dešel Novotný, zájem registrovali v Mostě od Zlína, a to o Macka a o svého bývalého kapitána Pilaře, o něhož stáli také České Budějovice, Teplice a minimálně dva zahraniční kluby. Středopolař Čížek si hledá angažmá. Brankář Svoboda odešel na půlroční hostování do druholigových Blšan. O Mendyho a Hainaulta se tradičně optávaly kluby ze zahraničí.

Olomouc posílila defenzivní řady o Formánka z Příbrami a Ĺ edivého z Interu Bratislava. Dále chtěl posílit o Bernardiho ze Slovácka a Ilonga, jenž naposledy hrál v Boleslavi, ale vypršelo mu hostování a vrátil se do Ruska. Zájem měli na Hané také o Bolfa, který si hledá angažmá. Do přípravy se zapojili navíc dorostenečtí obránci Bodeček se Stroupkem, z dorostu vyzkouší i Petra. Olomouc měla zájem i o Hochmeistera z Liberce a Brazilce Luise Ricardo Da Silvu z Bragantina. V Sigmě testovali i zahraniční hráče Krušu z Kosova a Chorvata Ĺ ukriče. Zájem měl klub i o Jana Nečase z týmu Tatabánya. Odešli Cléber, jemuž vypršela smlouva, J. Barcal do Trenčína a Blaha odešel na hostování do Fulneku. Dále odešel Krajčovič do Jakubčovic a Kaščák do Trenčína, hráči Chmelíček, Kobylík a Hudec byli přeřazeni do B týmu, Peška odešel na hostování do Jihlavy. O Romana Hubníka usiluje FK Moskva, ovšem klub ho pustí nejdříve až v letním přestupovém období. O Horáčka měl zájem účastník druhé bundesligy Branschweig, který stál i o Žůrka z Ostravy.

Kladno posílilo o v Česku neznámého kanadského obránce Chrise Williamse z týmu Saarbrücken. Na hostování přišel i Farbák ze Zlína, do Kladna přestoupil Hamouz z Liberce. Dále chtěli fukncionáři do týmu přivést Vozábala ze Slovácka, který ale nakonec přestoupil do Mostu. Zajímali se též o Mihálika z Interu Bratislava. Z Kladna se do Ostravy vrátil z hostování brankář Vašek, Holub odešel na hostování do druholigové Čáslavi, Gross si hledá angažmá. Sparta si chtěla z hostování stáhnout zpátky kanadského forvarda Simpsona, ten ale nakonec zůstává v klubu.

Do Zlína přišel ze Slovanu Bratislava kmenový hráč Sigmy Olomouc Vyskočil, z hostování v Jihlavě se vrátil Dujka a z Ostravy přestoupil útočník Žůrek. Z druholigových Bohemians 1905 přišel záložník Dian. Zájem projevil Zlín o jabloneckého Petrželu a mostecké hráče Macka a Pilaře. Bielik a Ĺ kripec si hledají nové angažmá, nepočítá se ani se Žemlíkem. Dále jevil Most, Ostrava a Mladá Boleslav zájem o Vidličku. Klub se dohodl s Lilleströmem na tom, že Opiela přestoupí ze Zlína až v letním přestupovém období. Naproti tomu Farbák přestoupil do Kladna již během tohoto přestupového termínu.

Předposlední Příbram posílila o Václava Janů, jenž se vrátil z hostování ve Voticích, klub také získal na hostování Rilkeho a Tesaříka z Teplic. Z Mladé Boleslavi přišel na hostování Ĺ merda. Ze Sparty přišel na hostování mladý útočník Jungr. Zájem má klub o Čížka z Mostu. Do Budějovic se vrátil z hostování Leština, do Olomouce přestoupil Formánek. O Otepku se zajímá pražská Slavia. Ăštočník Vošahlík se dohodl s Jabloncem na přestupu, prozatím zůstává v Marile. Divecký odešel na hostování do druhé polské ligy, do týmu Jagiellonie.

Poslední Slovácko se sice chce v lize zachránit, ovšem přestoupil do něj pouze Koukal z Teplic. Klub má zájem o Paulík z Interu Bratislava, Balaška z Lučenece a Tolskiho z týmu Bialsko-Biala. Odešli Vrána, jenž se vrátil do Brna protože mu skončilo ve Slovácku hostování, a Sowunmi, jemuž byla rozvázána smlouva. Dále se do Teplic vrátili z hostování Dragoun s Marešem a Ference Róth s Malcharkem přestoupili do Plzně. Martin Vozábal přestoupil přeci jen do severočeského Mostu. O Bernardiho měla zájem Sigma Olomouc, o Ivanu Valeranga Oslo.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články