Zpět na » Synot liga » Brno - Sparta 4:2

Synot liga - Brno - Sparta 4:2

Brno - Sparta 4:2 © -

0

25.11. - Kdo přišel v neděli večer do Brna na fotbal, rozhodně nelitoval. Na Srbské byl viděn kvalitní zápas, 6 branek a jedna červená karta. Domácí tak Spartu porazili po deseti letech a výhru si pořádně užili jak hráči tak i diváci.

Na stadionu sledovalo zápas necelých pět tisíc diváků a ti vytvořili skvělou atmosféru. Jedinou kaňkou tak zůstalo chování některých jedinců, kteří nejprve vhodili na hřiště světlice a po té dýmovnice. To vyvrcholilo v 57. minutě, kdy hlavní rozhodčí Pavel Franěk za účasti svých asistentů musel rázně domluvit prostřednictvím hlavního pořadatele divákům. Bylo to však již druhé a také poslední varování. Při dalším prohřešku by utkání muselo být ukončeno.

Samotné utkání začalo ve slušném tempu. Ve 12. minutě spálil obrovskou šanci Střeštík a prakticky z protiútoku poslal chytrou střelou Kisel Spartu do vedení. Vyrovnáno bylo ve 31. minutě, kdy se po hrubce Limberského prosadil Kalouda, na jehož střelu byl Grygar krátký. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, i když oba týmy měly slušné příležitosti.

Do druhé půle nastoupilo aktivněji domácí Brno a v 61. minutě šlo zaslouženě do vedení. Luboš Kalouda postupoval ze strany na branku, vystřelil a míč zapadl krásně pod břevno - 2:1. Za pět minut mohlo být vyrovnáno, ale Libor Došek v dobré pozici selhal. Otřepané nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. Tomáš Došek se nejlépe zorientoval ve skrumáži a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Sparta se pak snažila a snížení přišlo čtyři minuty před koncem. Šťastným střelcem byl Miroslav Slepička, kterému radost po té pořádně zhořkla. Lejsal si pokryl míč a tím chtěl zdržet hru. Slepička ho povalil a dostal druhou žlutou kartu. Brněnský gólman pak běžel protestovat k asistentovi rozhodčího a i on dostal žlutou kartu.

Výhru Brna pak pojistil Tomáš Polách. Toho našel na hranici pokutového území Kubáň a Polách ze stoje nádherně poslal míč do šibenice. Tomáš Řepka byl před ním pouze v roli diváka. Tento nádherný gól jen podtrhl úroveň zápasu.

V nedělní podvečer tak byla v Brně k vidění skutečná reklama na fotbal. Oba týmy hrály ve velkém stylu i nasazení. Hra nebyla rozhodčími kouskována a měla spád, i když se hrálo zejména ze strany domácích hodně agresivně.

Brno je díky výhře šesté a na třetí Spartu ztrácí čtyři body.

1. FC Brno - AC Sparta Praha 4:2 (1:1)
Branky: 31. a 61. Kalouda, 68, T. Došek, 90. Polách - 14. Kisel, 86. Slepička. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Horák. ŽK: T. Došek, Polách, Besta, Lejsal - Kladrubský, Slepička, L. Došek. ČK: 86. Slepička. Diváci: 4855.
Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl - Kalouda, Holek, Večeřa (19. T. Došek), Polách, Střeštík (84. Pavlík) - Besta (90. Kubáň). Trenér: Uličný.
Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Kisel, Horváth, Kladrubský (77. Rezek), Matušovič (62. Zeman) - Slepička, Kulič (46. L. Došek). Trenér: Bílek.