Zpět na » Synot liga » Přípravné zápasy - středa

Synot liga - Přípravné zápasy - středa

0

14.02. - Obě pražská "S" dnes nedokázala vstřelit branku a shodně remizovala. Boleslav nestačila na Rapid Bukurešť, Slovácko porazilo slovenské Zlaté Moravce.

AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 0:0 (0:0)
Fotbalisté Sparty uhráli ve svém předposledním přípravném utkání před odletem na herní soustředění do Ĺ panělska bezbrankovou remízu s druholigovým Žižkovem. Nejblíže ke vstřelení branky měl Marek Kulič, jehož oblouček zastavila až branková konstrukce.

SK Slavia Praha - SK Kladno 0:0
I druhý pražský tým v naší nejvyšší soutěži Slavia ve středečním přípravném utkání nedokázal vstřelit branku. Kladenští fotbalisté ale také nedokázali umístit míč do branky soupeře, utkání tak skončilo bez branek. V dresu Slavie se v prvním poločase objevil brazilský záložník Costa. Hrdinou utkání se ale stal brankář Kladna Roman Pavlík, který vychytal slávistické střelce.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0)
Liberecký Slovan se v Nymburce, kde jsou svěřenci trenéra Lavičky na soustředění, střetl s olomouckou Sigmou. První branku utkání vstřelil po pěti minutách hry liberecký Liška, jemuž adresoval přesnou přihrávku útočník Nezmar. Právě ten na zažátku druhého poločasu poslal Liberec do dvoubrankového vedení, když jeho volej skončil za zády brankáře Vojáčka. Sigma poté snížila , trefil se záložní Rýdel. Poslední slovo ale měli fotbalisté Slovanu, těsně před koncem utkání se trefil brazilský útočník Sales.

Rapid Bucurest – FK Mladá Boleslav 3:0 (0:0)
Na Kypru, kde se mladoboleslavští fotbalisté v těchto dnech připravují, se utkal bukurešťský Rapid s Mladou Boleslaví. Tyto dva celky se střetli i v poháru UEFA, utkání v Bukurešti tehdy skončilo remízou 1:1. Tentokráte se z vítězství radoval Rapid, jemuž pomyslné tři body zajistil svým hattrickem Zico.

FK Jablonec 97 – FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Odveta za utkání Tipsport Cupu se odehrála v Jablonci, kde tým trenéra Rady přivítal druholigový Hradec Králové. O první branku Jablonce se zasloužil útočník Hloušek, jenž doklepával pouze míč do prázdné branky po akci Valenty. Vedení Jablonce zvýšil po půlhodině hry Svátek, ale ještě do poločasu dokázal Hradec díky Černému snížit. Ve druhém poločase se hlavou trefil Eliáš a z penalty, nařízené po faulu na Hlouška, skóroval Fukal. Skóre zápasu v závěru utkání upravil hradecký Semerád.

Dynamo České Budějovice - Jiskra Třeboň 4:2 (3:1)
Jedním přesným zásahem přispěl Karel Poborský k výhře Českých Budějovic nad divizní Třeboní. O výsledku utkání rozhodli svěřenci trenéra Cipra již v prvním poločase, kdy se vedle Poborského trefili Černý a Táborský. Ve druhém poločase se ještě za Dynamo trefil záložník Jiří Hrbáč. Do utkání nastoupil i záložník Ladislav Volešák, který na jih Čech míří opět na půlroční hostování.

FC Baník Ostrava - Jakubčovice Fotbal 1:1 (1:1)
Ostravský Baník remizoval na Bazalech s druholigovými Jakubčovicemi. Za ty se po deseti minutách hry trefil exbaníkovský útočník Martin Prohászka. Baník ještě do poločasu díky Magerovi snížil, další branky ale v dalším průběhu utkání nepřidal. Ostravský dres oblékl i obránce Petr Cigánek, jenž na podzim hostoval v Opavě.

Chmel Blšany - FK Marila Příbram 0:4 (0:1)
Povedenou premiéru v příbramské dresu zažil záložník Marek Jungr. Svými dvěma zásahy pomohl k výhře Příbrami nad druholigovými Blšany. Kromě Jungra se v zápase trefili Tesařík a Eisman. Trenér Marily Jiří Kotrba v utkání vyzkoušel mladoboleslavského ofenzivního hráče Lukáše Vaculíka, ten by mohl stejně jako teplický obránce Hunal na podzim působit v příbramském týmu.

Zlaté Moravce - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Slovácko, vítěz zimního Tipsport Cupu porazilo v přípravném utkání druholigový slovenský tým Zlaté Moravce. O branky se zasloužili Racko a Diviš.

1.FC Brno - Slavia Sofia 1:0
Sérii čtyř přípravných utkání na kyperském soustředění zahájili fotbalisté Brna vítězně. Bulharskou Slavii Sofia porazil díky brance Vrány 1:0.