Zpět na » Synot liga » Most - Žižkov 1:0 (1:0)

Synot liga - Most - Žižkov 1:0 (1:0)

Most - Žižkov 1:0 (1:0) © -

0

25.11. - Existenční souboj dnes čekal fotbalistu Mostu na domácí půdě proti Žižkovu, v případě porážky by se jim ligový peloton znovu oddálil a stížil by se tak jejich boj o záchranu.

Domácí sehráli o reprezentační přestávce přátelské utkání s Teplicemi v Blšanech, ve kterém prohráli 1:2, pražané naopak zvítězili v pohárovém zápase na hřišti divizní Líšně 1:0, z tohoto souboje také pramení absence na jejich straně v dnešním zápase. Záložník Kušnír byl v Brně vyloučen a na následující dva ligové duely se podívá pouze z tribuny.

V první desetiminutovce měli hosté míč více na kopačkách, v 11.minutě se Švancara řítil na branku, podtrhl ho Webster, jenže rozhodčí tuto situaci jako faul neposoudil, a tak z protiútoku zaúřadovali domácí. Andrei zatáhl míč po pravé straně, nacentroval před branku a tam se skokem po míči vrhl Toleski, jenže míč minul a do branky ho usměrnil nešťastně stoper Labant.

I nadále hosté drželi míč, ale šance se vyskytla znovu na straně domácích, Holenda se po centru z levé strany ocitl sám před brankářem, avšak jeho hlavičku vytěsnil Bartalský na roh.

Pražané vyrovnali ve 34.minutě, jenže jejich radost zastavil praporek asistenta rozhodčího. Zajímavé momenty poté probíhaly až před koncem poločasu, nejprve domácí zamkli Žižkov v jejich pokutovém území - bezúspěšně, poté z protiútoku byl faulován na hranici pokutového území Švancara, z následného rohového kopu trefil Da Silva jen zeď a do brejku se snažil uniknou Oboya, toho za cenu žluté karty zastavil ještě před polovinou hřiště Kučera.

Poté již rozhodčí ukončil první poločas. Domácí i do druhé půle vstoupili s cílem útočit z brejků a hlídat si vedení. Jejich strategii však mohl již v 50.minutě překazit Novotný, který pálil z hranice vápna jen těsně mimo. Brejk se málem vydařil dvojici Oboya, Toleski o chvilku později, Oboya unikl po levé straně, ale k jeho přízemnímu centru se dostal před makedonským sniperem gólman Bartalský.

Žižkov po 60.minutě přidal na tlaku a mohl i vyrovnat, nejprve musel závar před domácí brankou řešit Johana odkopek a poté nebyla hostům uznána dalšé branka, jejich akci utnula píšťalka rozhodčího. Domácí se čím dál častěji dostávali do rychlých protiútoků, ale do vyložené šance se dostali jen po standartní situaci, kdy hlavičkoval Johana mimo.

Místo tlaku a snah o vyrovnání hostí se v útoku více prosazovali domácí, dvakrát nebezpečně unikal Holenda, jenže sitaci nevyřešil správně a nic z toho nevzešlo.

SIAD Most - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Góly:
11.vlastní Labant
ŽK: 33.Mendy, 43.Trubila, 77.Bogdanov - 16.Procházka, 45.Kučera, 69.Novotný, 73.Da Silva
Diváků: 2320

Rozhodčí: Jech - Chytil, Pelikán
Most: Acevski - Trubila, Johana, Webster, Loos (76.Škoda) - Oboya (61.Bogdanov), Pilař, V.Mendy (55.Schut), Andrei - Toleski, Holenda
Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Labant, Šťastný - Moughfire (46.Novotný), Procházka, Da Silva, Stracený - Švancara, Bukač (61.Kalod)

Ohlasy trenérů:

Robert Žák: Připravovali jsme se na rychlou, agresivní hru Viktorky. Pomohlo nám, že jsme dali góla, nějaké šance jsme si tam ještě vytvořili, Holenda tam měl ještě dvě hlavičky. Soupeř byl velice nepřijemný, narušoval naší rozehrávku a snažil se dostávat to těch brejkových příležitostí. Nechtěli jsme otvírat hru, myslím si, že ten zápas byl hodně hektický a my jsme byli rádi, že jsme sebrali tři body. Ten zápas byl hodně důležitý, dostali jsme se znovu do hry, to je pro nás hodně důležité

Stanislav Griga: My jsme do toho zápasu vstoupili né moc dobře, tak vlažně, to co nám minulé zápasy šlo - agresivní hra, nasazení - tak to mi chybělo prvních dvacet minut. Za to nás soupeř potrestal. Po zbytek zápasu jsme byli lepším mužstvem, byli jsme aktivnější, tři góly jsme dali, v závěru jsme měli velkou šanci, ale nakonec jdeme z tohoto důležitého zápasu bez bodů.