Zpět na » Synot liga » Kahoun: Do dvou let se stěhujeme do Vítkovic

Synot liga - Kahoun: Do dvou let se stěhujeme do Vítkovic

0

Líbilo se

10.02. - V exkluzivním rozhovoru pro FotbalPortal.cz prozradil předseda představenstva FC Baníku Ostrava mimo jiné to, že dvou let by se chtěli v Baníku přestěhovat z Bazal na nový stadion ve Vítkovicích.

V posledních pěti sezonách jste pobývali v tabulce v horní části a získali jste před třemi lety i mistrovský titul. Jak na toto úspěšné období vzpomínáte?
Vzpomínáme krásně, na každý úspěch se vzpomíná krásně a já věřím, že ještě něco podobného jednou přijde.

Letos jste po podzimu na deváté pozici s 21 body. Vládne teď spokojenost se současným postavením v ligové tabulce?
Určitě spokojenost nevládne, protože loni jsme na tom sice byli podobně, ale byli jsme pořád v domácím poháru. Naopak ale víme, že jsme o pár bodů přišli. Já si nechci stěžovat, ale bylo to i díky chybě rozhodčího v poslední minutě zápasu, takže to mužstvo má na víc než na to být deváté.

S čím půjdete do jarní části ligy?

Vyhrát každý zápas. To je velmi jednoduché. Vyhrát každý zápas a pokusit se o to skončit alespoň na pátém místě, což by mělo být Intertoto. To je také pohár, který může přilákat hodně lidí a kde také může být zajímavý soupeř. Takže vyhrát každý zápas.

Jak hodnotíte letošní účinkování v Poháru ČMFS?

Tak to musím říct, že je to jednoznačně zklamání, protože jsme měli těžký los a hráli jsme prakticky se dvěma regionálníma soupeřema. S druholigovejma Jakubčovicema v Hlučíně, což si myslím že bylo složitý a vypadli jsme nakonec ve Zlíně po, já bych řekl, velmi špatném výkonu.

V současné době pomalu končí přestupové období. Máte vyhlédnuté ještě nějaké posily?

Máme. Dva cizince, je to trochu na dlouhé lokty, ale nejsme nucení dělat nic za každou cenu a pokud se rozhodneme, tak především proto, že si budeme myslet že je to správně. Zatím nejsme ve stadiu prozkoumávání těchto hráčů, o které máme zájem.

Jsou ti cizinci spíše ofenzivní nebo defenzivní typy?
Spíše ofenzivní.

Hráčský kádr opustil Radek Slončík, který skončil s vrcholovým fotbalem. Jak byste zhodnotili jeho dlouholeté působení v Ostravě?
Tak já nemůžu hodnotit jeho dlouholeté působení, protože já jsem ho tady zažil jen poslední tři roky, takže o tom co bylo předtím já moc nevím. Ty tři roky co tady byl, tak to byl stoprocentní profesionál a choval se tak i mimo hřiště, to znamená že nám strašně moc pomohl.

Libor Žůrek odešel do Zlína a brankář Martin Raška do dánského klub Midjylland. Má klub za ně adekvátní náhrady?

To jsou úplně rozdílné věci tohleto, protože Libor Žůrek se za těch osm let prakticky nedostal pod žádným trenérem do základní sestavy, takže tady bych nemluvil o tom, že za něj musíme hledat náhradu. Brankáři Raškovi bylo třicet let a byla to poslední šance vydělat nějaké peníze pro klub i pro něho a já si myslím, že Tonda Buček je velkej talent a myslím, že i Petr Vašek má nějakou zkušenost a kvalitu, takže si myslím, že tam nás to trápit moc nebude.

Rodí se v juniorce Baníku nějaké hráčské naděje?
Hráčské naděje se samozřejmě rodí. My i několik juniorů zapracováváme do základní sestavy, to znamená že Mičola je prakticky hráč juniorskýho věku, Bém je prakticky hráč juniorskýho věku, Pavlík... Takže určitě se rodí.

Jste pro menší nebo současný počet týmů v 1. Gambrinus lize?
To je sporná otázka, tak by se musel najít nějaký systém, protože kdyby bylo méně týmů v lize, tak by se nemohlo hrát stylem jednou venku a jednou doma. Ale myslím, že by to mohlo prospět kvalité hry.

Kdo je podle Vás největší favorit ligy?

Sparta je samozřejmě velký favorit, ale myslím, že to se Slavií a Libercem bude mít velmi těžké. Nevěřím tolik Mladé Boleslavi.

Uvažujete ještě o rekonstrukci fotbalového stadiónu na Bazalech nebo budete chtít postavit nový?
Rekonstrukce stadionu na Bazalech je vděčné téma, ale je nečitelná. To znamená, že my pracujeme na tom, abychom se do dvou let přestěhovali na prakticky dostavěný Městský stadion ve Vítkovicích, který může mít kapacitu 23.000 diváků.

Jste Vy osobně pro video, které by posuzovalo sporné momenty v ligovém zápase a které chce zavést tvz skupina F8?

Určitě jsem pro video ohledně překročení míče brankové čáry a to je myslím dostatečný, z mého pohledu.

Kdy se zrodil nápad obeslat několik funkcionářů a sejít se mimo Ligové shromáždění?

Tohle se ptáte nesprávného člověka, protože ten měl pan Petera a ten samozřejmě nějaké nápady s náma konzultuje a některé ne a toto byl nápad z jeho hlavy. Ale diskutovali jsme o tom během řekněme roku a kdy se mu to zrodilo v hlavě, to přesně neumím říct.

Nevíte, proč ve skupině F8 třeba zástupce Boleslavi, která poslední dvě sezony hraje na špici ligové tabulky, a naproti tomu je v této skupině například zástupce Plzně, která hrála loni druhou ligu?
Tak jak to říkal pan Petera, tak chtěl svolat kluby s historickou tradicí. Boleslav hraje sice teď na špici, ale v lize je dva roky. Ale nevím, možná se pletu, možná hrála někdy dřív, ale Plzeň patří k tradičním klubům a možná to pana Peteru k tomu vedlo.

Myslíte si, že se už nějakým způsobem vymýtila korupce v české lize?
Určitě, já si myslím, že jo, a že to co se děje řekněme s těma chybama rozhodčích, tak že je to je proto, že jsou mladí a nezkušení. Dejme jim čas. Když jsme hráli v Brně a pískal nás rakouský mezinárodní fotbalový rozhodčí, který pískal Ligu mistrů, a dělal takový chyby, že kdyby to dělali ti naši, tak ho vyloučí.

Co říkáte na případ pana Kubíčka, který se s vedením ČMFS vzájemně osočuje z několika věcí a je mu pozastavena činnost místopředsedy svazu?
To je trošičku mimo mě, ale já říkám, že pokavaď má nějaký důkazy o tom, že někdo něco dělá špatně, proč to neřeší tresně a řeší to tak, že někde něco říká? To je prostě složitý. Na druhou stranu já do toho moc nevidím a nechci do toho moc zasahovat.

Na čí straně stojíte? Jste při panu Kubíčkovi, nebo zástupce Baníku na valné hromadě ČMFS hlasoval pro návrh Kubíčka odvolat?
To ale není proti panu Kubíčkovi. My hlasovali pro odvolání pana Kubíčka proto, že čtvrnáct měsíců nemůže pracovat v rámci ČMFS jako místopředseda za Moravu. To je přeci dost jasný důvod pro to, aby tam byl někdo jiný. Ale jestliže si to delegáti z moravské komory nepřejou a myslí si, že to vadit nebude, tak dobře. Ale já si to nemyslím.

Co to vlastně způsobí pro Moravu, že ještě 14 měsíců se nebude moci pan Kubíček zůčastnit jednání svazového vedení?
Tak já neumím přesně specifikovat, co to přesně způsobí, ale nicméně to není příjemný, protože otázky Moravy tam nebude moci kdo podat a upřesnit, ale snad to žádné dopady mít nebude. Každopádně to není standartní řešení.

Byl by jste Vy osobně pro více komor ve svazové struktuře?
Tak neumím říct, co by to legislativně znamenalo, ale já osobně jsem pro vytvoření třetí komory nebo jakéhosi jazýčku na vahách profesionálních klubů. Nechci říkat, že fotbal hrajou jenom profesionální kluby, to určitě ne, ale je to to, kam se všichni co ten fotbal hrajou chtějí dostat, takže si myslím, že by nějakou váhu profesionílní kluby v rámci nějakých rozhodnutí mít měly.

Lukáš Vojtěch / David Křížka, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články