Zpět na » Synot liga » Pavlu Bestovi se podařilo vstřelit branku

Synot liga - Pavlu Bestovi se podařilo vstřelit branku

0

10.02. - Tak se ostravský stoper konečně dočkal. Podařilo se mu během zápasu dát gól za Baník. Besta se sice už trefil při penaltovém rozstřelu, ale nikdy se mu nepodařilo překonat soupeřova brankáře přímo ve hře. Baník nakonec porazil Bánskou Bystrici 4:0.

Pavel Besta byl vždy hráč, který většinou stál daleko od soupeřovy brány a plnil si především defenzivní úkoly. Při rozích a jiných standartních situací stál na půlicí čáře a pozoroval, jak dopadne útočná akce jeho spoluhráčů.

Ovšem v současné době dochází ke změně. Trenér Baníku Karel Večeřa pověřil Bestu i ofenzivními úkoly, hlavně tedy při rohových kopech. "Trenér po mě chce, abych chodil do vápna. Hned vlastně při první příležitosti jsem skóroval," nechal se slyšet Besta. Večeřa k tomu poznamenal: „Pavel dobře ví, co mu vyčítám a musím říct, že tam je vidět dílčí zlepšení. Už se snaží hrát i fotbal. Záleží na něm, jak bude dále pracovat."

A jak k brance došlo? Běžela třicátá minuta, Besta si počkal na přesný centr a hlavou pohodlně skóroval. Spoluhráči ho hecovali, aby něco přidal do klubové kasy. Ovšem ten se vykrucuje a tvrdí, že do kasy něco přidá, až se mu podaří dát gól v lize.

Zápas s Bystricí hrál Baník na umělé trávě ve Vítkovicích a další branky vsítili ještě Magera, Střihavka a Varadi.