Zpět na » Synot liga » Přípravné zápasy druholigových týmů (10.02.2007)

Synot liga - Přípravné zápasy druholigových týmů (10.02.2007)

0

10.02. - Dnes odehrálo několik druholigových týmů přípravné přátelské zápasy, Bohemians navíc uspěli v Tipsport Cupu a postupují do finále turnaje.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
Branky: Hašek, Sňozík (pen) - Mikolanda.

Více zde

Slovan Liberec - Čáslav 2:0 (2:0)
Branky útočníků Winstona Parkse a Jana Nezmara zajistily libereckým fotbalistům výhru v dnešním přípravném utkání proti druholigové Čáslavi. Ăšřadující čeští šampioni se v Nymburku střelecky prosadili už v prvním poločase, kdy nejprve špatnou rozehrávku Čáslavi potrestal ve 22. minutě důsledný Kostaričan Parks a o čtyři minuty později se křížnou střelou prosadil Nezmar. Ten se v libereckém dresu radoval z branky poprvé od lednového návratu z Ružomberoku.

Branky: Parks, Nezmar.

FC Hlučín - Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
Branky: Skotnica, Bogdaň, Tirer.

Sigma Olomouc - Jakubčovice 4:2 (2 :0)
Jakubčovice odehráli přípravný zápas se Sigmou, které podlehly 4:2. Po patnácti minutách vedli domácí již o dvě branky, hosté snižili až po čtvrté inkasované brance.

Branky: 5. a 67. Onofrej, 15. Janotka, 50. Ĺ těpán - 70. z pen. a 80. Doležal.

Vysočina Jihlava - FK Mutěnice 3:2 (2:1)
Jihlava nastoupila v kombinované sestavě, protože Vladyka a Pacholík jsou zranění a hrát nemohli ani Gorol a Lovětinský. Trenéři Bokša a Vrzáček navíc nemohli počítat ani s obránci Ĺ ourkem a Gebreselassiem. Divizní Mutěnice proto byly na začátku zápasu lepším týmem než Jihlava, čemuž pomohlo i to, že za ně nastoupili bývalí prvoligisté Zemínek, Bílek, Molnár a Zapletal. Skóre otevřel po půl hodině hry Molnár, ovšem do poločasu dvěma góly otočil skóre Rabušic.
Ve druhém poločasu za Jihlavu hrál i Libor Baláž, jenž do klubu přišel v tomto týdnu z Českých Budějovic, a hned nahrál Faldynovi, jenž zvýšil na 3:1. Nedlouho poté však skóre uzavřel Ĺ kripec, jenž zužitkoval přesnou hlavičkou centr Bílka.

Branky:
2× Rabušic, Faldyna - Molnár, Ĺ kripec.

SFC Opava - FC MSA Dolní Benešov 6:1 (4:0)

Skóre otevřel již ve druhé minutě Müller, jenž střelou k tyči otevřel skóre. Do poločasu přidali branky ještě Kolínek, jenž se trefil dokonce dvakrát, a Sluka, měli i několik dalších dobrých příležitostí. V útočném fotbale pokračovala Opava i ve druhém poločase, přestože v 55. minutě se trefil Broulík a snížil tím na 4:1. Poté však trefil opavský Sluka spojnici a břevna, v 74. minutě z pokutového kopu nařízeného za ruku hostujícího obránce ve vápně proměnil Půda a skóre uzavřel Ĺ ultes.

"V zápase jsme vyzkoušeli některé další herní varianty. Ostrým testem prošla stoperská dvojice Cigánek - Půda. Větší prostor tentokrát dostali hráči, kteří do minulých přípravných utkání příliš nezasáhli," popsal utkání pro klubové stránky opavský trenér Petr Žemlík. "S dnešním výkonem mohu být spokojen. V prvním poločase jsme předváděli kvalitní fotbal. Ve druhém poločase jsme již nebyli tolik koncentrováni v obranné fázi z čehož pramenily některé chyby," zakončil.

Branky: 2× Kolínek, Müller, Sluka, Půda (pen). Ĺ ultes - Broulík.

FK SIAD Most - FC Baník Sokolov 1:1 (0:0)
Hráči Sokolova se utkali v podkrušnohorském derby s prvoligovým Mostem, se kterým nakonec remizoval 1:1, přičemž obě branky padly až v závěru zápasu. V prvním poločase notně mezinárodní sestava Mostu hrála rychlý a agresivní fotbal, Baník Sokolov se je snažil napodobit. Na začátku druhého poločasu netrefil Gašpařík z pokutového kopu nařízeného po faulu Machy na Pešíra branku, skóre otevřel až Mendy v 80. minutě v době, kdy tempo zápasu značně povadlo. Ovšem již o dvě minuty později hosté vyrovnali, když Američan Keszler sice nejprve vyrazil Salákovu střelu, ovšem Ĺ orfa se z dorážky nemýlil.

"Přijel kvalitní soupeř, ale my jsme nehráli to, co jsme chtěli. Určitě se projevila únava, už v týdnu jsem viděl, že to je hodně špatné, a dnes se to potvrdilo. Ale to je v pořádku," zhodnotil zápas trenér ščasný.

Branky: 80. A. Mendy - 82. Ĺ orfa.

Kladno - Žižkov 2:2 (2:0)
Lídr druhé ligy Viktorie Žižkov dnes remizovala s kombinovanou sestavou Kladna 2:2 po vyrovnaném zápase, když domácí neudrželi dvoubrankový náskok z prvního poločasu. Hráči Žižkova dlouho nevěděli jak se dostat přes obranu Kladna, ovšem nakonec se jim to ve druhém poločase podařilo a zaslouženě vyrovnali.

Branky: 15. Čáp, 42. Beneš - 65. Blaha, 75. Ĺ ťastný.