Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Zlín 1:2 (1:1)

Synot liga - Bohemians 1905 - Zlín 1:2 (1:1)

Bohemians 1905 -  Zlín 1:2 (1:1) © - Bohemians podlehli Zlínu 1:2

0

25.11. - Nevyzpytatelný Zlín přijel na podzim do Prahy již počtvrté s nezáviděníhodným skóre 2:11, avšak se vzrůstající formou. Naopak domácí šiky se trápí s produktivitou a špatnými výsledky. Na lavičku Bohemians se poprvé v soutěžním utkání posadil bývalý trenér Liberce Michal Zach, tentokráte v roli asistenta. Premiéru si asi představoval jinak - Klokani prohráli zásluhou dvou brankek Vyskočila po standartních situacích 2:1.

První půli utkání začali lépe klokani. Po pěkné akci Moravce s Haškem se druhý jmenovaný dostal až do šestnáctky Zlína, kde mu stopku vystavil nedovoleným zákrokem obránce hostů. Hašek se poroučel k zemi, rozhodčí Racek neváhal a odpískal penaltu. Břímě odpovědnosti na sebe vzal tradiční exekutor pokutových kopů u Botiče gólman Sňozík. Nemýlil se a v 5. minutě poslal domácí do vedení.

Klokani se dokázali propracovat ještě do několika šancí. Hlavička Ordoše a střela Milana Škody měla téměř gólové parametry. Hosté se snažili, ale kromě střely Opiely z hranice vápna a mimo tyče mířícího pokusu Šmahaje neměl Zlínský fanoušek mnoho důvodů k radosti. Ševci se nakonec přece jen dočkali. Ve 30. minutě se po nenápadném přímém kopu Pennera míč snesl na hlavu špatně pokrytého Martina Vyskočila , který stav utkání vyrovnal. Po inkasovaném gólu jako by někdo klokany opařil a od té doby Zlín Bohemians jasně přehrával hlavně ve středu pole. K jejich vlastní škodě z převahy hosté nedokázali vytěžit zhola nic a tak šla obě mužstva do kabin za nerozhodného výsledu 1:1.

Na trávník v druhém poločase vyběhl místo Jana Moravce Kunášek. Ten však jen přihlížel jak v 50. Minutě Šmahaj střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno Sňozíkovi svatyně. Úder hostů přišel po hodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil opět hlavou Vyskočil. Emoce v Ďolíčku pak vzbudila 63. minuta, kdy vyrovnáním po výzvě Škody pohrdl Ordoš, který tváří tvář Baránkovi selhal. Na druhé straně mohl v 84. minutě definitivně rozhodnout o výsledku utkání Žůrek. Jeho výpad do otevřené obrany klokanů však nedokázal gólově zhodotit. Zbytek utkání se už klokani potáceli v křeči a na pozornou obranu moravanů nedokázali nic vymyslet. Poslední šanci na vyrovnání v 90. minutě zazdil Bálek a Zlín se tak potvrdil vzrůstající formu a může se radovat ze třetí výhry v řadě. Naopak u Botiče je smutno. Bohemians poslední tři utkání prohrála a stále se nemůže odpoutat od sestupových pozic.

Bohemians 1905 - FC Tescoma Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 5. Sňozík, 30. Vyskočil, 60. Vyskočil Rozhodčí: Racek - Teuber, Ubias ŽK: 14. Růžička, 20. Opiela, 67. Malár, 86. Šmarda
Diváci: 5540
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Nikl (61.Morávek), Moravec (46. Kunášek), Hašek, Bartek (74.Bálek), Škoda - Ordoš
Zlín: Baránek (K) - Zůbek, Kroča, Penner, Vyskočil - Malár, Opiela, Zbožínek- Žůrek (87. Zapletal), Šmahaj (90. Konečník).