Zpět na » Synot liga » Česká reprezentace si poradila s Belgií

Synot liga - Česká reprezentace si poradila s Belgií

0

08.02. - Reprezentační výběr trenéra Brücknera porazil v letošním prvním přípravném utkání Belgii. Tento zápas byl rovněž generálkou na důležitý kvalifikační duel s Německem.

Na těžkém terénu začali lépe čeští fotbalisté a již v šesté minutě se radovali z branky. Rohový kop zahrával Marek Jankulovski, k míči se dostal Koller tísněný obráncem Van Buytenem, přesto se dostal k zakončení a v kuriózní poloze poslal český výběr do vedení. O pět minut později podržel českou reprezentaci brankář Čech, když zneškodnil střelu Pieroniho, který dostal přesnou přihrávku od Daerdena mezi české stopery. Blízko k navýšení náskoku měli po půl hodině hry Sionko a Ujfaluši, ale jejich střely v belgické brance neskončily. Daleko blíže byl ke skórování opět Koller. Jankulovského centr vracel před branku Sionko, ale Kollerovu hlavičku brankář Stijnen zneškodnil. Ke konci poločasu mohli čeští hráči opět děkovat brankáři Čechovi. Ten nejprve vytáhl Pieroniho střelu na roh, z něhož poté pramenila další šance ve které Pieroni zakončoval patičkou, ale brankář londýnské Chelsea byl na místě.

Do druhého poločasu nastoupil ke svému debutu liberecký záložník Daniel Pudil, kromě něho se na trávníku objevili i Kováč s Plašilem, krátce po poločase přišel na hřiště i sparťanský útočník Marek Kulič. Právě on byl u druhého zásahu českého týmu. Jeho bývalý spoluhráč z mladoboleslavského týmu Marek Matějovský mu naservíroval přihrávku do běhu a jedenatřicetiletý útočník chladnokrevně umístil míč pod břevno. Nová sparťanská akvizice byla i u dalšího momentu utkání, kdy byl vyloučen Van den Borre, který nedovolně zastavil unikajícího Kuliče.

Nejbližší soupeř české reprezentace v kvalifikaci o mistrovství Evropy bude Německo, to ve včerejší přípravě porazilo reprezentační výběr Ĺ výcarska 3:1. O branky se postarali Kuranyi, Gomez a Frings. Další náš soupeř v kvalifikační skupině Slovensko remizoval v Polsku 2:2. Dvoubrankové vedení slovenského výběru zajistili Jakubko se Ĺ krtelem, ale o svůj náskok ve druhém poločase slovenští reprezentanti přišli. Kypr prohrál na domácí půdě s Bulharskem. V jediném včerejším kvalifikačním utkání zvítězilo Irsko na půdě San Marina těsně 2:1, když v poslední minutě zajistil Irsku vedení Ireland.

Belgie - Česká republika 0:2 (0:1)

Branky: 7. Koller, 74. Kulič
Rozhodčí: Ganat - Szymanik, Sadczuk
ŽK: Daerden - Kováč
ČK: 85. Vanden Borre
Diváci: 12500.