Zpět na » Synot liga » Opava i Hlučín prohráli, Sokolov remizoval

Synot liga - Opava i Hlučín prohráli, Sokolov remizoval

0

07.02. - Opavští fotbalisté podlehli v přípravném utkání prvoligovému Slovácku. Hlučín prohrál s Krakowem a Sokolov remizoval s německým Aue.

1.FC Slovácko - SFC Opava 2:0 (0:0)

Svěřenci trenéra Žemlíka se utkali na umělé trávě v Kunovicích s posledním týmem prvoligové tabulky Slováckem. V prvním poločase se skóre zápasu neměnilo ani na jedné straně. Neblíže ke gólu mělo ale Slovácko, které neproměnilo pokutový kop nařízený po faulu na Ivanu.

Ve druhém dějství již branky padaly, ale pouze do sítě Opavy. Nejprve přesně zamířil nejlepší střelec Slovácka Milan Ivana, poté brankový účet utkání uzavřel Vítězslav Brožík.

Trenér Opavy Petr Žemlík byl oproti faktu, že jeho mužstvo v utkání nedokázalo vstřelit branku, spokojen.

Krakow - FC Hlučín 4:2 (0:0)

Devátý tým druholigové tabulky Hlučín se utkal s polským Krakowem. Čeští fotbalisté vstoupili do utkání skvěle, již ve čtrnácté minutě vstřelil první branku útočník Miroslav Tóth, který přišel do Hlučína z Michalovců. Domácí ale utkání dokonale otočili, po půlhodině hry vyrovnal z pokutového kopu Marcin Bojarski a ještě do poločasu poslal Krakow do vedení Tomasz Moskała.

Ve druhém poločase si polský tým vytvořil již tříbrankový náskok, když se trefili Łukasz Skrzyński Bojarski. Konečný stav výsledku určil dvacet pět minut před koncem nejlepší střelec Hlučína v podzimní části druhé ligy Martin Hanus.

FC Erzgebirge Aue - FK Baník Sokolov 1:1 (0:0)

Pátý celek druhé německé ligy čekal v přípravném utkání na fotbalisty Baníku Sokolov. Za Aue nastupují i dva čeští hráči, Richard Dostálek a Tomáš Klinka.

Obě branky padly až v posledních pěti minutách utkání. Nejprve se trefil sokolovský záložník Michal Salák, ale o dvě minuty později srovnal na konečných 1:1 německý záložník Marco Kurth.