Zpět na » Synot liga » Brno vlastníka nezmění

Synot liga - Brno vlastníka nezmění

0

Líbilo se

07.02. - Brněnský prvoligový klub 1.FC zůstává i nadále v rukou původních čtyř českých vlastníků. Koupit ho přitom chtěla ruská banka ROS, podle zákulisních informací nabízela současným akcionířům za kompletní balík akcií 300 až 400 milionů korun.

"Rozhodli jsme klub neprodat, a to hned z několika pádných důvodů. Při vstupu do klubu jsme měli a stále máme určité vize a záměry, kam bychom chtěli klub posunout. Nyní jsme ve fázi jejich naplňování a nechceme odejít v době, kdy se začínají rýsovat první výsledky. Mám-li být konkrétnější, tak určitě chceme, aby se klub zařadil mezi českou špičku a zabydlel se v ní. Velkým úkolem je i vytvoření kvalitních podmínek pro výchovu mládeže, a to především výstavbou Tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Určitě mimořádnou roli hrál a hraje vztah ke klubu jako takovému a jeho příznivcům, vztah k městu Brnu a jeho vedení," řekl na oficiálních klubových stránkách Brna místopředseda představenstva akciové společnosti a majoritní akcionář klubu Roman Pros.

Poprvé se o jednání mezi zástupci ruské banky a Brna začalo mluvit na přelomu roku. Tehdy radní Brna přislíbili prvoligové hokejové Kometě Brno přispívat ročně částkou patnácti milionů po dobu tří let, což naštvalo funkcionáře Brna. Nakonec primátor Roman Onderka, jenž byl velikým zastáncem ponechání klubu v rukou dosavadních majitelů, přislíbil Prosovi, že město přispěje i fotbalovému klubu a uklidnil tím situaci.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/1fcbrno.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články