Zpět na » Synot liga » Po výhře Plzně v Brně a remíze Slavie v Liberci je náskok znovu sedmibodový, na sestupu zůstávají Brno s Baníkem

Synot liga - Po výhře Plzně v Brně a remíze Slavie v Liberci je náskok znovu sedmibodový, na sestupu zůstávají Brno s Baníkem

Po výhře Plzně v Brně a remíze Slavie v Liberci je náskok znovu sedmibodový, na sestupu zůstávají Brno s Baníkem © fczbrno.cz - Duel mezi Brnem a Plzní nabídl čtyři branky.

1

23.04. - REVIEW Zatímco Plzeň zvítězila v Brně s přehledem, Slavia v Liberci nedokázala vstřelit branku. Náskok Viktorky je tak pět kol před koncem znovu sedmibodový. Na třetí pozici zůstává olomoucká Sigma, která si poradila s Baníkem. Ten je stále předposlední, na Jihlavu ale nyní ostravský celek ztrácí tři body.

Už v pátek načala 25. kolo HET ligy Sparta, která doma porazila Jablonec 2:0. O první branku se po půlhodině hry postaral Nicolae Stanciu, který z přímého kopu nádherně zamířil pod břevno.

Druhou branku mohl přidat krátce po začátku druhé půle Kulhánek, hlavou trefil horní tyč. V 51. minutě ale Šural našel Kadlece a ten definitivně rozhodl. Menší drama mohl připustit Masopust, svou střelou orazítkoval tyč. Sparta tak před domácím publikem zvítězila 2:0 a dočasně se posunula na třetí místo.

Jenže už v sobotu šla před Spartu Olomouc, která zvládla zápas s ostravským Baníkem. Dvacet minut před koncem vstřelil jedinou branku Jakub Plšek, krátce předtím neproměnil velkou šanci Milan Baroš.

V závěru padly ještě dvě červené karty, na výsledku to ale již nic nezměnilo. Rozjetý Baník tak po čtyřech zápasech ztratil a zůstává předposlední.

Na čtrnáctou Jihlavu ale už ztrácí tři body, neboť Vysočina uhrála důležitou remízu v Ďolíčku. Bohemka poprvé na jaře doma ztratila body.

Po pěti zápasech bez porážky prohrála Mladá Boleslav a nadále hazarduje s ligovou příslušností. Duel proti Zlínu rozhodl hostující Vukadin Vukadinović, jenž v 67. minutě krásně obešel jednoho z domácích obránců a poté přízemní ranou překonal Poláčka.

Roli remízového krále poté potvrdila Karviná, která remizovala už pošesté z posledních sedmi zápasů. Zápas proti Teplicím nabídl zajímavý moment. Úvodní gól totiž teoreticky padl později, než vyrovnávací branka v podání hostujícího celku.

V první minutě nastavení proměnil penaltu po faulu na Wágnera Budínský, dvacet vteřin po začátku druhé půle ale Krob našel Žitného a ten potvrdil vynikající jarní formu. V Karviné se tak body opět dělily.

A nyní pojďme na zápasy, ve kterých se hrálo o titul. Plzeň hrála na hřišti poslední Zbrojovky a roli favorita potvrdila zcela jasně. Hrdinou Viktorky se stal Aleš Čermák, který docílil čistého hattricku. Za domácí zaznamenal v samotném závěru čestný úspěch Ashiru, Brnu to ale nic platné nebylo.

V neděli se poté odehrál jeden ze šlágrů kola, Liberec přivítal Slavii a hosté chtěli náskok Plzně znovu stáhnout na pět bodů. Největší šanci k tomu měl Josef Hušbauer, svou ránu v první půli ale poslal jen do tyče.

Nepříliš pohledný zápas nabídl ve druhé pětačtyřicetimutovce pouze červenou kartu, v 77. minutě musel po dvou žlutých ze hřiště Matěj Pulkrab. Trenér pražského celku Jindřich Trpišovský následně do hry poslal ne zcela zdravého Milana Škodu, ten ale vytouženou branku pro hosty nevstřelil.

Slavia tak v Liberci přišla o dva body, nutno ale podotknout, že vzhledem k průběhu utkání je tato bezbranková remíza zcela zasloužená. Plzeň tak má znovu sedmibodový náskok a je o poznání blíže k titulu.