Zpět na » Synot liga » Fotbalistou roku se stal Tomáš Rosický

Synot liga - Fotbalistou roku se stal Tomáš Rosický

0

Líbilo se

06.02. - Záložník Arsenalu Tomáš Rosický se potřetí stal nejlepším fotbalistou roku. Navázal tak na roky 2001 a 2002, kdy váženou cenu taktéž přebíral. Loňský vítěz Petr Čech skončil na druhém místě.

Už před včerejším večerem bylo jasné, že se rozhodne mezi Tomášem Rosickým a Petrem Čechem. Oba měli vynikající sezonu. Rosický v létě přestoupil z německého Dortmundu do anglického Arsenalu a velice rychle se s kádrem "kanonýrů"sžil. Čech zase odváděl přesvědčivé výkony jak v Chelsea, tak i v reprezentaci. Na podzim roku 2006 se však vážně zranil a nejpíš i to mohlo rozhodnout ve prospěch Rosického.

Vítěz Rosický po vyhlášení prohlásil, že poprvé za těch pět let, kdy vyhrál cenu poprvé, dozrál lidsky i fotbalově. Myslí si, že už jaro v Dortmundu bylo dobré a vše vyvrcholilo výbornými výkony v dresu londýnského Arsenalu. Pro Rosického hlasoval i trenér české reprezentace Karel Brückner.

Odchovanec pražské Sparty vyhrál také diváckou cenu o nejužitečnějšího hráče reprezentace za rok 2006.

Kromě fotbalisty roku se volil také trenér roku, osobnost ligy a talent roku. Novinkou letošního vyhlášení bylo uvedení fotbalové legendy do síně slávy. Jako první se v ní objevil Josef Masopust, držitel Zlatého míče z roku 1962. Trenérem roku se stal liberecký Vítězslav Lavička, který dovedl Slovan k titulu. Osobností ligy se stal sparťan Blažek a talentem Daniel Kolář, který rovněž obléká rudý dres Pražanů.

Přímý přenos vyhlášení vysílala Česká televize na svém prvním programu. Přenos moderovali Tomáš Mátonoha a Pavel Liška. Zlepšení oproti přenosům z Novy bylo určitě znát, ale i zde se objevily rozpačité okamžiky. Například když při vyhlášení nejlepšího fotbalisty museli dotyční kličkovat okolo kousků dortu, které na zemi zůstaly poté, co je Kuka se Sieglem hodily moderátorům na hlavu. Nicméně lehký humor obou moderátorů byl určitě pro přímý přenos oživením.

Pořadí Fotbalisty roku (do 10.místa):

1. Tomáš Rosický (Dortmund/Arsenal) 1282
2. Petr Čech (Chelsea) 1204
3. Pavel Nedvěd (Juventus) 902
4. Tomáš Ujfaluši (Fiorentina) 666
5. Marek Jankulovski (AC Milán) 485
6. Jan Koller (Dortmund/Monako) 345
7. Jan Polák (Norimberk) 245
8. David Rozehnal (SG Paříž) 188
9. Zdeněk Grygera (Ajax) 177
10. Marek Kulič (Mladá Boleslav) 116

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články