Zpět na » Synot liga » Trenér Zlína pro FotbalPortal.cz

Synot liga - Trenér Zlína pro FotbalPortal.cz

0

Líbilo se

05.02. - Pavel Hoftych, trenér FC Tescoma Zlín poskytl rozhovor pro FotbalPortal.cz

Jak jste spokojený s výkony mužstva v letošní sezoně pod Vašim vedením?
Je důležité, že ziskem 4 bodů ze tří utkání jsme si polepšili v tabulce a vrátili se do hry. Byl jsem spokojen i s nasazením a zodpovědností hráčů. V domácím utkání se nám navíc podařilo porazit silné Brno 3:O po výborném výkonu, kde si na své přišli i diváci.

Co je podle Vás hlavní příčinou neúspěchu Zlína v podzimní části?
Slabé doplnění kádru v letním termínu a málo agresivity a vůle po vítězství na domácím stadionu.


Teď jste v tabulce Gambrinus ligy na posledním nesestupovém místě s 14 body a pouhý bod vás dělí od propasti do nižší ligy. Co bude podle Vás důležitým hlavním faktorem pro udržení se v nejvyšší soutěži?
Navíc soupeři v boji o sestup v přestávce nezaháleli a hodně posilovali.

Určitě to bude o dobrém startu do soutěže a posílení psychiky. Věřím, že naše mužstvo to zvládne a taky, že o výsledcích bude rozhodovat momentální forma týmů a ne třeba rozhodčí a jejich „klubové“ zájmy.


Jakou hrou chcete přilákat diváky na Letnou?
Divák musí cítit, že hráči jedou naplno a hrají srdcem. Potom odpustí i nějaké technické a kombinační nedostatky. Taky myslím, že se určitě přijdou podívat na nové posily a potom už je pouze na nás, jestli a jak dlouho vydrží na Letnou chodit. Věřím ale, že dnes už je mužstvo schopné nabídnout dostatek kvalitních fotbalistů a že lidé začnou chodit. My je moc potřebujeme.


Jak jsem před chvíli poznamenal, že soupeři hodně posilovali, ale ne tak jako váš bývalý klub a konkurent v boji o sestup ze Slovácka - ten má v plánu zřejmě hrát jarní část zejména s hráči, které jste vedl jako trenér béčka Slovácka. Myslíte, že tito hráči na ligu mají a jaká je podle vás šance na záchranu Slovácka?
Hodnotit šance Slovácka nebudu, my máme dost svých problémů. Klukům, které jsem vedl ve Slovácku B jsem říkal, že minimálně na 2.ligu mají v budoucnu všichni, ale vím, že hodně jich bude hrát pravidelně i v nejvyšší soutěži. Přeji jim hodně štěstí, byla s nimi dobrá zábava.


Jak jste zatím spokojen s posílením vašeho kádru během zimní přestávky?
Jsem velmi spokojen.Hráče, které jsem si přál tu máme.


Nacházíte se v polovině přípravy na druhou část ligové sezóny, jak zatím hodnotíte přípravu zlínských hráčů na klíčové tři měsíce?
Kluci makají naplno, je vidět, že v mužstvu je čerstvý vítr a já je musím pochválit. Občasné drobné prohřešky si vyčistíme v kabině a jede se dál.


Už máte v hlavě určitou představu, jak by mohla vypadat základní sestava pro první utkání na jaře? Mají někteří hráči už zajištěné místo v sestavě pro úvodní duely?
Samozřejmě, že představu mám.Jsou hráči, kteří mají do sestavy blízko(Ĺ vach,Zbožínek,Žůrek..), prakticky se z ní můžou vyřadit jen sami svým špatným přístupem, ale o tom vůbec neuvažuji.


U brankářů bude rozhodování zřejmě těžší. O post jedničky se budou hlavně ucházet Baránek se Zlámalem. Ale i Kořínek, který předváděl velmi dobré výkony v druhé polovině fotbalového podzimu. Jak tam vypadá momentální situace ohledně brankářské jedničky?
Brankáři trénují, makají. Post jedničky budu řešit společně s asistentem Markem Kalivodou v průběhu herní přípravy. Všichni brankáři mají ode mě nastavená jasná pravidla hry a podíl na odměnách A mužstva.


Je podle Vás reálné, že byste jednou v životě vedl například fotbalisty Sparty, Slavie nebo Liberce?

V říjnu jsem vedl Slovácko B v MSFL a v listopadu Tescomu Zlín v 1.lize. Soustředím se na momentální dění ve Zlíně a jsem rád, že mi vedení klubu dalo šanci trénovat mužstvo v nejvyšší soutěži. O tom co bude, nepřemýšlím.


Kdo je Vaším trenérským vzorem a co si na něm ceníte?

Dělal jsem asistenta trenérům Komňackému, Marečkovi, Paličkovi, Hapalovi, Blahovi, přitom jsem ještě spolupracoval se současným trenérem Teplic Bartlem. Právě spolupráce s Vlastou Marečkem a Jirkou Bartlem pro mě byla největším přínosem, takže za ty vzory můžu označit je dva. Navíc jsme kamarádi. Výborné ale je i to, že jsem měl možnost poznat osobně tolik trenérů a od každého se něco přiučit.


Kolik hodin denně se věnujete fotbalu?
Fotbal a záležitosti spojené s klubem a mužstvem se mi z hlavy vyhání těžko, takže fotbalu se věnuji prakticky pořád. Nemusí to ale být nutně spojené s pobytem na hřišti. Dá se přemýšlet i třeba při jízdě na kole, lyžování nebo u skleničky vína.


Kdo je podle Vás nejlepším trenérem v české lize?
Je zde spousta dobrých trenérů (Mareček,Jarolím,Lavička,Rada,Bílek……) a vybírat jenom jednoho nebudu.


Jak jste zareagoval na zprávu, že Váš kamarád Mareček je vážně nemocen?
S Vlastou jsme kamarádi a jsme v každodenním kontaktu.Byl jsem u jeho prvního onemocnění a Vlasta mi volal i po nálezu v prosinci. Těžko se reaguje, ale já věřím, že to s podporou lidí zvládne. Je to bojovník a strašně rád vítězí.


Jak vzpomínáte na hráčskou kariéru?

Jenom v dobrém Poznal jsem spoustu dobrých lidí a mohl se bavit fotbalem a ještě za to mít zaplaceno. Mohl jsem, ale dokázat určitě víc a tak se snažím, aby chyb, kterých jsem se na sobě dopustil, už neopakovali moji svěřenci. Ale určitě bych neměnil a jsem rád, že jsem mohl ty roky jako hráč fotbalu prožít.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články