Zpět na » Synot liga » Slavia díky dvěma gólům Stocha znovu snížila náskok Plzně, Baník má další výhru

Synot liga - Slavia díky dvěma gólům Stocha znovu snížila náskok Plzně, Baník má další výhru

Slavia díky dvěma gólům Stocha znovu snížila náskok Plzně, Baník má další výhru © slavia.cz - Miroslav Stoch slaví gól proti Karviné.

0

15.04. - REVIEW Slavia už v pátek porazila Karvinou a dočasně snížila náskok Plzně na čtyři body. Hrdinou utkání se stal Miroslav Stoch, autor dvou gólů. V utkání o pohárovou Evropu se zrodila bezbranková remíza, domácí Jablonec ale mohl proti Olomouci pomýšlet na všechny body. Ve skvělé jízdě poté pokračuje Baník, který díky výhře proti Bohemians 1905 opustil poslední pozici.

24. kolo HET ligy začalo třemi zápasy už v pátek. Jihlava doma zachránila bod proti Zlínu gólem Ikauniekse z poslední minuty, přesto se propadla na čtrnácté místo tabulky a znovu není daleko od sestupových příček.

Naplno totiž bodovaly Slovácko, Dukla i Baník. Zpět ale k pátku. Ten nabídl ještě jednu remízu, Teplice sice šly v utkání proti Mladé Boleslavi do vedení, když se po hodině hry uvolnil Žitný a Rezek jej přesným pasem nalezl, ani Teplice ale tři body nezískaly.

Čtyři minuty před koncem totiž Kateřiňák rozehrál rohový kop a Nikolaj Komličenko hlavou vyrovnal na konečných 1:1. Páteční domácí neporazitelnost následně potvrdila i Slavia, která ale jako jediná získala body všechny.

Pražané ale proti Karviné brzy prohrávali, už ve 14. minutě vyslal Kalabiška pěknou přízemní ránu a Kolář byl bez šance. Ještě do přestávky ale domácí vyrovnali, ve 29. minutě Hromada vysunul Stocha a ten krásným obloučkem srovnal stav.

Krátce před přestávkou přišli domácí o zraněného kapitána Škodu, vadit to ale nakonec domácím nemuselo. Po hodině hry se krásně trefil znovu Stoch a v 78. minutě vítězství potvrdil Jugas, který Le Gianga překonal ranou zblízka. Karviná sice zásluhou Wágnera ještě kontrovala, na vyrovnání už ale neměla síly.

Slavia tak snížila náskok Plzně už na čtyři body, Vitkorka ale má utkání k dobru.

V sobotu neporazitelnost domácích týmů pokračovala. Jak již bylo řečeno, Slovácko získalo důležitou výhru nad Brnem (a poslalo Zbrojovku na poslední příčku) a Dukla překvapivě přehrála bezzubý Liberec.

Sobotní šlágr mezi Jabloncem a Olomoucí následně skončil bez branek. Více ze hry měli domácí, ve dvou velkých šancích se objevil Chramosta, skvělý výkon ale předvedl gólman Miloš Buchta. Ten neinkasoval a zajistil Olomouci cenný bod.

Naplno naopak ve Vítkovicích uspěl Baník, který se díky výhře nad Bohemians 1905 odpoutal od poslední příčky. Baník předvedl proti týmu, který před týdnem pěti góly zničil Plzeň, bojovný výkon a především našel dva nové střelce.

V úvodu druhé půle se během pěti minut trefili dva krajní obránci, Jiří Fleišman a Lukáš Pazdera. Baník tak z posledních čtyř zápasů získal deset bodů a pokud bude v takových výkonech pokračovat, sestupu se zcela jistě vyhne.