Zpět na » Synot liga » Bohemka pěti góly zničila Plzeň, Slavia tak díky výhře snížila náskok

Synot liga - Bohemka pěti góly zničila Plzeň, Slavia tak díky výhře snížila náskok

Bohemka pěti góly zničila Plzeň, Slavia tak díky výhře snížila náskok © fcviktoria.cz - Zklamaný Marek Bakoš.

1

08.04. - REVIEW Hodně zajímavé bylo 23. kolo HET ligy. Náskok Plzně na čele se totiž znovu snížil, Viktorka absolutně selhala na půdě Bohemians 1905 a prohrála vysoko 5:2. To Slavia má body všechny, díky Stanislavu Teclovi. Konečně naplno uspěla i Sparta, ve skvělé jízdě poté pokračuje Baník.

23. kolo nabídlo množství zajímavých událostí. Na čele má Plzeň už jen sedmibodový náskok. A to především kvůli své hrozivé obraně v utkání proti Bohemians 1905.

Domácí si s plzeňskou defenzivou dělali, co chtěli. A tak ve 38. minutě po druhé trefě Maška vedli už 4:1. Jan Kopic sice po chybě domácí obrany dokázal snížit, ve druhé půli ale očekávaný tlak hostů nepřišel. Místo toho v 57. minutě nádherně vypálil Tetteh a definitivně rozhodl o další domácí výhře pro Bohemku.

Slavia už naplno bodovalo včera, i když to v Brně jednoduché neměla. V 71. minutě ale Hušbauer od rohového praporku poslal centr na hlavu Tecla a střídající útočník rozhodl o výhře Pražanů.

Ztratila naopak Olomouc, která sice doma proti Jihlavě šla do vedení a hned brzy na to inkasoval červenou kartu Mara. Místo druhé branky do sítě hostů ale přišlo vyrovnání, bod hostům v 68. minutě zajistil Pavel Dvořák.

A poprvé na jaře nemá výhru Jablonec, který sice díky Doležalovi získal alespoň bod, stoprocentní série je ale pryč. Hrozivý závěr poté prožil Liberec, jenž po penaltě Potočného dlouho nad Teplicemi vedl.

V poslední desetiminutovce ale Teplice zápas dokonale otočily a stále tak pohodlně zůstávají v první polovině tabulky.

Bez porážky je na jaře kromě Jablonce i Karviná, která ale remizovala už popáté v řadě. Zabírá naopak Baník, který díky skvělému úvodu a závěru veze všechny body ze Zlína. Baník v posledních třech zápasech získal sedm bodů a na nesestupové příčky ztrácí už jen dva body.

Závěrem poté zmiňme povedený zápas pražské Sparty, která sí doma v malém pražském derby bez problémů poradila s Duklou. Už ve 3. minutě Plavšič odcentroval a Šural v pádu hlavou otevřel skóre.

Brzy po něm se trefil i sám Plavšič, jenž se pěkně zbavil Kušníra a střelou na bližší tyč podruhé překonal Radu. Následně si Sparta vybrala slabší chvilky, důležitým faktem ale bylo, že neinkasovala.

Ve druhé půli poté Sparta přidala ještě jednu branku, po centru Stanciua a příhře Kulhánka dopravil míč do poloprázdné brány Šural a uzavřel účet utkání na 3:0.

Výsledky 23. kola české HET ligy:

Brno - Slavia 0:1(71. Tecl)
Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (3. a 80. Šural, 14. Plavšić)
Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (28. Křapka - 87. Doležal)
Olomouc - Jihlava 1:1 (42. Plšek - 68. Dvořák)
Zlín - Ostrava 0:2 (6. Jirásek, 90. Granečný)
Liberec - Teplice 1:2 (56. Potočný z penalty - 81. Žitný, 89. Vaněček)
Karviná - Slovácko 0:0
Bohemians 1905 - Plzeň 5:2 (11. Šmíd, 23. Reiter, 35. a 38. Mašek, 57. Tetteh - 38. Vlastní Kocić, 41. Kopic)