Zpět na » Synot liga » Agenti se dnes sešli, chyběli jen dva

Synot liga - Agenti se dnes sešli, chyběli jen dva

0

Líbilo se

06.03. - Na dnešní schůzce konané v pražském svazovém sídle vyhlásili fotbaloví agenti dočasné příměří.

"Sešli jsme se na ní všichni, chyběli snad jen dva nebo tři agenti (Radek Drulák, Hana Nováková a David Nehoda - pozn. autora), kteří se omluvili," řekl našemu portálu Viktor Kolář ze Sport Investu. Podle něho bude tzv. kodex novelizován, objeví se v něm i novinky.

Po schůzce všech agentů volal Pavel Paska, kterému se nezdály některé výroky jeho kolegů v mídiích a ani události narušující běžnou praxi - například posílání SMSek klientům konkurence. Nakonec odešel vcelku spokojen. "Padala tam sice tvrdá slova, řadu věcí jsme si vyříkali, ale bylo to už potřeba, šlo o konstruktivní jednání. Je však nutné, aby podle směrnic postupovali také hráči a kluby," řekl ČTK.

Někteří agenti, například Zdeněk Nehoda a Ondrej Chovanec tvrdí, že jejich konkurent Pavel Zíka jim přetahuje klienty, kteří jsou ještě pod smlouvou, aby přešli k němu. Hráč totiž po dvou letech musí svoji smlouvu s agentem prodloužit nebo uzavřít novou u jiného, jinak nebude nikým zastupován.

"Chceme, aby dva tři měsíce před koncem vypršení smlouvy se stávajícím agentem to bylo zaznamenáno do archu umístěného na svazu a aby do toho mohli ostatní agenti a i kluby z první a druhé ligy nahlédnout," řekl Kolář. "Chceme také potřít dělání hráčských agentů načerno, bez licence," dodal.

Ĺ éf komise Marcel Petrásek se snažil o konrétní závěr. "Přejeme si, aby se v této oblasti zlepšilo prostředí. Byl jsem ale příjemně překvapen, projednali jsme hodně konkrétních věcí. Samozřejmě v diskusi došlo i na výměny názorů, ale jejich vyříkávání se odehrálo v rámci slušnosti," tvrdí.

Nová směrnice bude platit od 1.7. letošního roku, ovšem její znění ještě musí potvrdit výkonný výbor.

"Do konce března mají (agenti) čas, aby nám zaslali své připomínky," dodal Petrásek.

Další setkání by mělo být ještě letos. "Už by se nemělo stávat, abychom se sešli po třech a půl letech. Sami máme zájem, aby se do naší práce vrátila korektnost a čestnost," řekl ČTK další agent Ondrej Chovanec.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články