Zpět na » Synot liga » Již zítra začíná v Česku fotbalové jaro!

Synot liga - Již zítra začíná v Česku fotbalové jaro!

0

Líbilo se

05.03. - Již zítra začne v Česku fotbalové jaro. Letos to však začne úplně jinak než jsme zvyklí z poslední doby. Prvním soutěžním zápasem fotbalového jara bude čtvrtfinále domácího poháru mezi Příbramí a Spartou.

Liga začne až v sobotu, ovšem již v úterý odpoledne mají diváci poprvé v letošním kalendářním roce vidět na vlastní oči v tuzemsku soutěžní zápas. Lídr průběžné ligové tabulky Sparta přijede do předposlední Příbrami. Zápas dvou týmů, které přes zimu nejvíce posílily. Středočeské derby. I to bude zítra k vidění.

Hrát se mělo až koncem dubna, ovšem nakonec se soupeři rozhodli zvolit jej za ligovou generálku. Dva týdny poté si zápas oba aktéři na stejném místě v rámci 19. ligového kola zopakují. S nápadem hrát nyní přišeli jako první v Marile. "Moc zápasů na trávě jsme během zimy nesehráli, bude to pro nás nejdůležitější test před ligou," řekl ČTK kouč Příbrami Jiří Kotrba. Ten nemůže počítat do zápasu s brankářem Odlřichem Pařízkem, jenž si bude odpykávat disciplinární trest. Chybět budou i marodi Hašek, Ĺ merda, Mácha a Tesařík, naopak mladík Jungr hostující ze Sparty nastoupit bude moct.

S nápadem ve Spartě ihned souhlasili, protože jim nejde jen o jeden konkrétní zápas, ale o celou soutěž. "My chceme vyhrát celou soutěž, a tak už nyní chceme zúročovat kvalitní zimní přípravu. Mužstvo je v dobré kondici jak po fyzické, tak po psychické stránce," říká Michal Bílek, trenérský lodivod Sparty. Ta má šanci se stát prvním týmem po rozdělení federální ligy, který vyhraje obě dvě domácí soutěžě.

Sparta v ligovém zápase Příbramu nevyhrála již sedm let, naposled nad Marilou vyhrála 3:1 v březnu 2000 když jedinou branku domácích vstřelil dnes již sparťanský útočník Marek Kulič.

Zápas začne na stadionu U Litavky v 17:00, rozhodovat ho bude Jílek s asistenty Filípkem a Pospíšilem.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články