Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - Žižkov 2:1

Synot liga - Mladá Boleslav - Žižkov 2:1

0

04.03. - Fotbalisté Žižkova hodně potrápili aktuálně čtvrtý tým Gambrinus ligy Mladou Boleslav. Rozhodující branku vstřelili Středočeši až minutu před koncem.

První nebezpečnou situaci vymysleli Žižkovští. Ve 4. minutě Bažíkův roh hlavičkoval Procházka těsně nad boleslavskou branku. Pak už měla Mladá Boleslav převahu a s ní přišli i šance. Ujala se ta z 27. minuty, kdy Matějovský z levé strany po zemi přihrál Abrahamovi, který z dvacetimetrové vzdálenosti tvrdě vystřelil a propálil bránící obránce i brankáře - 1:0. Závěr prvního poločasu ovládl Žižkov. Ve 40. minutě prohrál Rajnoch souboj s důrazným Blahou a do boleslavského trestného území jej nepustil jen za cenu faulu. Nařízený trestňák perfektně přes hráčskou zeď trefil slovenský legionář Bažík a vyrovnal - 1:1.

Druhý poločas začala Mladá Boleslav velmi aktivně a k žižkovské brance se hrnul jeden útok za druhým. Ovšem dlouho bez gólového efektu. Ĺ ance Mikolandy, Abrahama a Paláta zůstali nevyužity. Žižkovský soupeř, jemuž s přibývajícím časem viditelně ubývaly fyzické síly, předvedl ojedinělou nebezpečnou akci v 76. minutě, ale Palát skluzem v poslední chvíli stihnul zastavit Kaloda. V 80. minutě Matějovský přenesl hru z levé na pravou stranu hřiště k Nečasovi a na jeho centr do malého vápna Pecka nedosáhl a Mikolanda nastřelil břevno. V předposlední minutě utkání kopal Brunclík od levé postranní lajny trestný kop a ve skrumáži před žižkovskou brankou se k míči dostal Ordoš, aby ho hlavou líznul tak povedeně, že oklamal obránce i gólmana - 2:1.

Žižkov tak odehrál povedené utkání se silným týmem. Na jaře je její cíl jasný - postup do 1. Gambrinus ligy. Start do jarní části čeká Viktorii v neděli 11.3. od 10:15 proti SFC Opava.

Mladá Boleslav – Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Góly: 27. Abraham 1:0, 40. Bažík 1:1, 89. Ordoš 2:1
Rozhodčí: Douda - Hojsík, Jiřík, Diváci: 650
FK Mladá Boleslav: Miller - Ĺ evinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Kysela (66. Nečas), Matějovský (83. T. Sedláček), Abraham, Dittrich (51. Mikolanda) - Holub (46. Brunclík), Pecka (78. Ordoš)
FK Viktoria Žižkov: Bartalský - Kušnír, Král, Labant, Ĺ ťastný - Stracený, Procházka, Bažík, Grznár - Ĺ vancara (71. Kalod), Blaha