Zpět na » Synot liga » Jediná Čáslav dokázala porazit tým z 1. ligy

Synot liga - Jediná Čáslav dokázala porazit tým z 1. ligy

0

05.03. - V osmi zápasech mezi celky z 1. a 2. ligy byly vždy úspěšné ty prvoligové. Jen v jediném byl úspěšný celek z druhé nejvyšší soutěže, když Čáslav porazila Brno.

Týmy z první a druhé ligy mezi sebou sehráli o víkendu devět přípravných zápasů. Většina z nich vyšla pro prvoligové celky a ukázal se tak velký rozdíl mezi našimi nejvyššími soutěžemi. Protože první a druhá liga začínají už tento víkend, byly tyto přípravné zápasy zároveň generálkou na vstup do jarních bojů. Proto většina týmů nastoupila v sestavách, které se jen málo budou lišit od sestav v prvním jarním kole.

Jediná Čáslav tak dokázala zvítězit nad soupeřem z 1. Gambrinus ligy, když dokázala porazit silné Brno. Brno mělo v utkáni sice převahu, ale rozhodující byla jeho neproměněná šance za stavu 1:0 a následné vyrovnání Čáslavi na 1:1, to Středočechy nastartovalo k vítězné brance. Na góly bohatý byl zápas Ăšstí nad Labem s Plzní. Plzeň nakonec vyhrála 3:2, když Ăšstí stihlo vždy jen snížit na rozdíl jedné branky.

I ostatní týmy však byli blízko úspěchu. HFK Olomouc dokázala víc jak hodinu držet bezbrankový stav se Zlínem. V samém závěru pak ale inkasovala dva góly. I Viktoria Žižkov byla blízko cenné remíze s kandidátem na titul Mladou Boleslaví. Vítězství na svou stranu strhli Středočeši až minutu před koncem.

Hodně se trápil i poslední tým 1. Gambrinus ligy Slovácko, Bystrc dokázala dlouho odolávat. Bystrc nakonec přece jen prohrálo a to díky nejlepšímu hráči Slovácka Milanu Ivanovi. Dratmaticky vypadal duel mezi Teplicemi a Bohemians. Teplice vedli už ve druhé minutě, ale vzápětí vyrovnal Slezák. Po té si již Teplice vítězství vzít nenechali a vstřelili ještě dvě branky. Nejslilnějšího soupeře však přivítali Vítkovice, když na svém hřišti přivítali pražskou Slavii. Uhráli s ní na druholigový klub přijatelný výsledek 1:2. Gól ale dokázali vstřelit až minutu před koncem, díky penaltě Miroslava Černého.

V dalších zápasech si Most poradil se Sokolovem vysoko 4:1 a Kladno přehrálo Hradec Králové 3:1.