Zpět na » Synot liga » Ostrava - Bielsko-Biala 3:1 (3:0)

Synot liga - Ostrava - Bielsko-Biala 3:1 (3:0)

0

04.03. - V generálce na ligu, která pro Baník začne v neděli v Olomouci, porazili hráči Ostravy polskému druholigovému týmu Bieslko-Biala 3:1 i díky skvělému nástupu do zápasu.

Již ve druhé minutě poslal za obranu přesný pas Vaeadi a Magera jej dokázal zužitkovat. Poté unikl Čoupek a jeho střílenou přihrávku protlačili do sítě Rajtoral spolu s Varadim, jenž byl nakonec v zápise uveden jako autor gólové trefy. Po čtvrt hodině hry našel v pádu Mičola nabíhajícího Mageru a ten trefil odkrytou bránu. Tím střelecké hody skončily, a to i přesto, že měli hráči Baníku další šance.

Varadi, Magera, Lukeš ani Mičola ve druhém poločase neuspěli a naopak v 69. minutě se potvrdilo ono pověstné "nedáš-dostaneš" a Ostrava z protiútoku inkasovala díky přesné trefě záložníka Grzegorze Patera, jenž zakončoval do prázdné brány. V závěru zápasu musel na pokyn rozhodčího po strkanici střídat Maroš Klimpl.

Trenéra Večeřu zápas utvrdil v základní sestavě pro Olomouc. "Z pětadevadesáti procent se bude podobat té dnešní z prvního poločasu. Moc možností stejně ani nemáme," řekl ČTK Večeřa. Stopeři Klimpl a Besta v zápase nastoupit nemohou kvůli disciplinárním trestům.

Hodnocení trenéra:
„Spokojeni jsme hlavně s prvním poločasem, kdy jsme předvedli kvalitu v obranné i útočné fázi. Dostali jsme se poměrně rychle do vedení, vycházely nám brejkové situace z křídelních prostorů. Bohužel po přestávce jsme po prostřídání a zřejmě i pod dojmem dostatečného náskoku polevili, a to mě mrzí. S druhou půlí spokojen nejsem, znovu jsme opakovali chyby, které nás provázely delší dobu," uvedl na klubovém webuKarel Večeřa.

Branky: 2. a 16. Magera, 7. Varadi - 68. Pater.
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň (60. Klimpl, 75. Neuwirth), Čoupek (63. Metelka) - Rajtoral, Marek, Lukeš, Mičola - Varadi (60. Mišinský), Magera.