Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - Žižkov 2:1 (1:1)

Synot liga - Mladá Boleslav - Žižkov 2:1 (1:1)

0

04.03. - Ve svém posledním přípravném se Mladá Boleslav s lídrem druhé ligy dlouho trápila. O výhře Středočechů rozhodl minutu před koncem Michal Ordoš.

První nebezpečnou situaci vymysleli Žižkovští. Ve 4. minutě Bažíkův roh hlavičkoval Procházka těsně nad boleslavskou branku. Pak už měla Mladá Boleslav převahu a s ní přišli i šance. Ujala se ta z 27. minuty, kdy Matějovský z levé strany po zemi přihrál Abrahamovi, který z dvacetimetrové vzdálenosti tvrdě vystřelil a propálil bránící obránce i brankáře - 1:0. Závěr prvního poločasu ovládl Žižkov. Ve 40. minutě prohrál Rajnoch souboj s důrazným Blahou a do boleslavského trestného území jej nepustil jen za cenu faulu. Nařízený trestňák perfektně přes hráčskou zeď trefil slovenský legionář Bažík a vyrovnal - 1:1.

Druhý poločas začala Mladá Boleslav velmi aktivně a k žižkovské brance se hrnul jeden útok za druhým. Ovšem dlouho bez gólového efektu. Ĺ ance Mikolandy, Abrahama a Paláta zůstali nevyužity. Žižkovský soupeř, jemuž s přibývajícím časem viditelně ubývaly fyzické síly, předvedl ojedinělou nebezpečnou akci v 76. minutě, ale Palát skluzem v poslední chvíli stihl zastavit Kaloda. V 80. minutě Matějovský přenesl hru z levé na pravou stranu hřiště k Nečasovi a na jeho centr do malého vápna Pecka nedosáhl a Mikolanda nastřelil břevno. V předposlední minutě utkání kopal Brunclík od levé postranní lajny trestný kop a ve skrumáži před žižkovskou brankou se k míči dostal Ordoš, aby ho hlavou líznul tak povedeně, že oklamal obránce i gólmana - 2:1.

Mladá Boleslav – Viktoria Žižkov 2:1
Góly: 27. Abraham 1:0, 40. Bažík 1:1, 89. Ordoš 2:1
Rozhodčí: Douda - Hojsík, Jiřík, Diváci: 650
FK Mladá Boleslav: Miller - Ĺ evinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Kysela (66. Nečas), Matějovský (83. T. Sedláček), Abraham, Dittrich (51. Mikolanda) - Holub (46. Brunclík), Pecka (78. Ordoš)
FK Viktoria Žižkov: Bartalský - Kušnír, Král, Labant, Ĺ ťastný - Stracený, Procházka, Bažík, Grznár - Ĺ vancara (71. Kalod), Blaha