Zpět na » Synot liga » Vítkovice - Slavia 1:2 (0:2)

Synot liga - Vítkovice - Slavia 1:2 (0:2)

0

03.03. - Slavii dnes ve Vítkovicích chyběli rekonsvalenti Kalivoda, Dosoudil a Aračič, Tomáš Necid, Bořek Dočkal a Armend Nedzipi hráli za slávistickou rezervu v zápase proti Jirnám.

Kdo ovšem Slavii nechyběl byl Stanislav Vlček! Již ve třetí minutě otevřel po přihrávce Jandy skóre, ke konci poločasu přidal ještě jednu branku. Mezi jeho dvě trefy se vešlo několik akcí na obou dvou stranách, mezi ty nejvýznamnější a nejnebezpečnější se řadila ta, kterou mě dvě minuty po první Vlčkově trefě na kopačce vítkovický hráč Jakus, jenž vystřelil zpoza vápna. Jeho střelu však dokázal stoper v sešívaném dresu Marek Suchý zblokovat alespoň na rohový kop.

Po čtvrt hodině hry se do šance po centru Krokera dostal opět Jakus, ovšem hlavičkou trefil z malého vápna pouze slávististického gólmana Michala Vorla, jenž dostal v zápase důvěru před svým konkurentem Mátušem Kozáčikem. Další významná šance přišla z kopaček slávistů ve čtyřiadvacáté minutě, když Krajčík efektně patičkou poslal do útoku Jana Vorla, ten následně nacentroval do vápna a v něm kapitán týmu Lukáš Jarolím v pádu stačil odhlavičkovat míč směrem k bráně. Tam ho však do svých rukavic ukryl brankář Vítkovic Kello. Chvíli zachránil Cverna situaci, když Hrdličkovi nacházejícímu se v nadějné pozici uvnitř vápna odebral míč a následně ho odkopl do bezpečí.

Ve 37. minutě zakombinovali Hubáček a Ĺ vento s Vlčkem, ovšem Jarolím z následné střely přestřelil bránu soupeře. To ho však nemuselo mrzet příliš dlouho, neboť v následující minutě zvýšil po průniku Dušana Ĺ venta do hloubi vítkovického území a jeho následné přihrávce Vlček na 2:0.

Na začátku druhého poločasu měl velkou šanci Jakus, který ji však promarnil. Po rozehrání přímého kopu totiž minul těsně šibenici Vorlovy brány. Po hodině hry měl nejprve obrovskou šanci Dušan Ĺ vento, jenže jeho střelu pravačkou z deseti metrů brankář dokázal chytit. Chvíli na to se dostal před brankáře záložník Hrdlička, ovšem Kello jeho pokus o kličku zlikvidoval. Dvě minuty na to se do šance na druhé straně hřiště opět dostal aktivní Jakus, jenže spálil hned dvě velké šance během chvíle: nejdříve nedosáhl na střílený centr a poté z pár metrů od brány ji vysoko přestřelil.

V 70. minutě střílel metr vedle tyče Aleš Urbánek, z následného protiútoku zahrozil i soupeř, ovšem Jakus po centru Krokera těsně nedosáhl na míč. Dvě minuty na to sice na druhé straně hřiště Reiter po zpětné Costově přihrávce na míč dosáhl, jenže křížnou střelou minul o kousek tyč. Poté šancí v zápase ubylo, skóre minutu před koncem uzavřel proměněným pokutovým kopem nařízeným za faul Urbánka na Krokera Černý.

Hodnocení trenéra:
"Za generálkou jsme sice museli cestovat daleko, za to jsme tu našli kvalitní terén a snaživého soupeře, který k zápasu přistoupil prestižně. Mrzí mne jen, že jsme nebyli kompletní, chyběli nám Radek Dosoudil a Ante Aračič, Lukáš Jarolím prodělal virózu, mohl hrát jen poločas. O přestávce musel navíc odstoupit otřesený Martin Latka, takže jsme museli posunout sestavu. První poločas byl z naší strany určitě urovnanější. Po přestávce došlo v naší obraně k několika nedorozuměním, soupeře jsme pustili do slibných situací. Nezlobil bych se, kdyby Standovi Vlčkovi střelecká forma vydržela i dál," zhodnotil Karel Jarolím zápas pro klubový web.

Branky: 3., 38. Vlček - 89. Černý
Sestava Slavie: M.Vorel - J.Vorel, Latka (46. Ĺ vec), Suchý, Hubáček (62. Urbánek) - Krajčík, Jarolím (46. Reiter), Hrdlička (62. Costa), Ĺ vento - Vlček (62. Gaúcho), Janda.