Zpět na » Synot liga » Most - Sokolov 4:1 (4:0)

Synot liga - Most - Sokolov 4:1 (4:0)

0

03.03. - Generálku na ligu měl odehrát Most na hlavním hřišti mosteckého stadionu, v případě nepříznivého počasí v nedalekých Braňanech. Přes noc nasněžil sníh a sněžilo i ráno, nezpůsobilý terén byl nejen v Mostě, ale i v Braňanech a tak se nakonec hrálo až v Blšanech.

V zápase šli hráči Mostu brzy do vedení, když již ve dvanácté minutě zápasu otevřel skóre dvaadvacetiletý útočník Tomáš Pešír. Do konce poločasu Most přidal další tři branky, když se v rozmezí pěti minut dvakrát trefil Václav Ĺ típek, jenž hřiště v Blšanech důvěrně zná, neboť v klubu mezi chmelnicemi byl na podzim na hostování. Pět minut před koncem poločasu přidal svoji druhou branku v zápase i Pešír.

Přestože Most Sokolov přestřílel, nebyl trenér SIADu Zdeněk Ĺ časný příliš spokojen s předvedenou hrou, protože se jeho svěřencům podle něho moc nepovedl začátek. "Ale pak následovala asi 35 minut dlouhá pasáž, kde jsme hráli kvalitně. Jenže po poločasových střídáních to znovu vypadalo hůře," řekl ČTK Ĺ časný. Na druhou stranu ho mohla potěšit produktivita mosteckého týmu.

V sestavě Mostu se znovu objevil Zbončák, který přihrál hned na tři góly. Nejprve vysunul Ĺ típka za obranu, poté po průniku po levé straně nacentroval na zadní tyč a i poslední branka mosteckých v zápase začala na kopačce Zbončáka.

První ligový zápas odehraje Most v neděli 11. března od 17:00 doma se Zlínem.

Hodnocení trenéra:
„Výsledek byl nakonec lepší než předvedená hra. Začátek byl hodně těžkopádný a bez pohybu. Byli tam ale pasáže, se kterými jsem byl spokojený,“ řekl klubovému webu trenér Zdeněk Ĺ časný. „Mohlo to skončit klidně 4:4 nebo 8:2, ale jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil. Závěry pro ligu z toho určitě dělat nebudu, pro mě to bylo přípravné utkání na jarní sezónu.“.

Branky Mostu: 23. a 33. Pešír, 30. a 42. Ĺ típek – 80. Boček.
Most: Vaniak (46. Belaň) - Suchý, Pikl (46. V. Mendy), Hainault, Zbončák (46. Fleišman) - A. Mendy (46. Jendruščák), Macek (46. Krejčí), Vozábal (46. Boutasgount), Gašparík (46. Trubila) - Ĺ típek (46. Oboya), Prášil.