Zpět na » Synot liga » Brno - Čáslav 1:2

Synot liga - Brno - Čáslav 1:2

0

04.03. - Čáslav si vedla v generálce na 2. ligu nad očekávání dobře. Dokázala porazit silný prvoligový tým 1. FC Brno, pro které to byl stejně jako pro Čáslav poslední přípravný zápas před ligou.

Už v šesté minutě vyslal Siegl uličkou do běhu Wagnera, který šanci s přehledem využil a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Ĺ vengera. Druhý gól mohl Wagner přidat po centru Polácha z pravé strany, ale v pádu míč přesně nezasáhl a střílel nad. Ve 25. minutě naši obránci rychle rozehráli trestný kop na půlicí čáře, ale Wagnerovi opět při sprintu do šance míč uskočil. Brno mělo v první půli převahu a hostující Čáslav k vážnějším akcím moc nepouštěl. Pouze ve 33. minutě se individuálně prosadil Kunášek, ale z úhlu střílel vedle a ve 40. minutě musel Lejsal na zem po přízemní střele Martina Jirouše.

Na začátku druhé půle nejprve Besta ideálně přihrál Zelenkovi, ale ten zblízka mířil přímo do padajícího brankáře. Tato akce, jak se později ukázalo, se stala klíčovou pro průběh zápasu. Prakticky po protiútoku totiž vyrovnal dorážkou ze skrumáže Urban. Hra se pak vyrovnala a hosté působili svěžejším dojmem. Dlouho se hrálo mezi šestnáctkami bez šancí. Teprve v 89. minutě se hostům podařil rychlý brejk a Aleš Urban napodruhé zblízka skóroval a uzavřel povedený zápas pro sebe, ale především pro Čáslav. Urban odhrál pouze druhý poločas, a tak si hlasitě řekl o základní sestavu.

Zenit Čáslav hned na úvod druhé ligy čeká jeden z nejtěžších soupeřů. V sobotu 10.3. od 14:30 bude hrát na hřišti aktuálně třetího týmu a žhavého kandidáta postupu - HFK Olomouc.

Brno - Čáslav 1:2 (1:0)
Branky: 6. Wagner 1:0, 52. Urban 1:1, 89. Urban 1:2. Rozhodčí: Hájek Diváků: 500
Brno: Lejsal – Ĺ vejnoha, Trousil, Pavlík, Siegl – Okleštěk (76. Kalouda), Holek, Polách, Besta – Zelenka (71. Vrána), Wagner (46. Mezlík).
Čáslav: Ĺ venger – Gross (56. Kurak), Mráz, Ĺ rámek, Razim (46. Pazdera) – Franz, Zachariáš (46. Brabec), Broschinský, Kunášek, Ĺ íranec – Jirouš (46. Urban).