Zpět na » Synot liga » Česko ´17´ - Švédsko ´17´ 1:3 (0:2)

Synot liga - Česko ´17´ - Švédsko ´17´ 1:3 (0:2)

0

03.03. - Čeští fotbalový reprezentanti do sedmnácti let včera prohráli se stejně starými švédskými vrstevníky po poločase 0:2 nakonec 1:3.

Včerejší zápas byl první ze dvou přípravních zápasů hraných v Nymburce.

Od začátku zápasu foukal silný vítr a nepříjemně pršelo, s čímž se lépe vyrovnali hostující hráči. Ti otevřeli skóre po rozhovém kopu Sellina z 19 minuty, jehož míč se po teči dostal až za záda českého brankáře Ĺ těcha. Do poločasu vedení navýšili po trefě Ajderevice, který využil zaváhání Ĺ těcha, jenž centr pouze podběhl a vyrazil ho právě k volnému Ajderevicovi. Ten se z voleje trefil přesně a dostal tak svůj tým do již dvoubrankového vedení.

Ve druhém poločase hra Čechů ožila a přišly i první vážnější šance. V 55. minutě gólman Söderberg vyrazil volej Marečka, za chvíli zlikvidoval i šanci Dostála. Z protiútoku Ĺ védové dali svůj třetí gól. V nastavení korigoval skóre Mareček poté, co utekl hostující obraně.

"Prohráli jsme zaslouženě, zejména kvůli chybám v obraně, špatně jsme dostupovali hráče. Citelně chyběl stoper a kapitán Ĺ těpánek. Druhý gól jde na vrub brankáře Ĺ těcha, jenž ve snaze pomoci obraně vyběhl příliš daleko z branky, ale to se prostě někdy stane. Bylo to pro nás poučné utkání, ale na odstranění chyb nemáme před kvalifikací příliš času," zhodnotil zápas kouč Kopecký.

ČR - Ĺ védsko 1:3 (0:2)

Branky: 80.+1. Mareček - 19. Sellin, 36. Ajdarevic, 57. Hamad.
Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kocourek.
ČR: Ĺ těch - Sus, Coufal, Pelán, Kašpar (41. Divíšek) - Dostál, Mareček, Kučera, Palko - Balcar (41. Kraut), Ĺ ural.
Ĺ védsko: Söderberg - Dzonlagic, Palm, Albomoz (41. Eriksson), Törnstrand - Hamad, Pekalski, Ajdarevic, Sellin - Johansson, Doslic (70. Haglund).