Zpět na » Synot liga » Teplice vyhrály nad Bohemians 1905 3:1

Synot liga - Teplice vyhrály nad Bohemians 1905 3:1

0

02.03. - V dnešní generálce na ligu vyhrály Teplice na druholigovým klubem Bohemians 1905 3:1 i díky dvěma gólům bosenského útočníka Edina Džeka.

Hned v úvodu zápase se dostali do vedení tepličtí fotbalisté, kteří zahrávali již ve třetí minutě rozhový kop, Jirsák se zorientoval nejlépe ze všech hráčů ve vápně a prostřelil brankáře Sňozíka . Ovšem vedení vydrželo Teplicím pouhé tři minuty než se podobným způsobem prosadil i na druhé straně Slezák střelou do šibenice a srovnal skóre. Na konci prvního poločasu však dostal severočeský tým znovu do vedení Edin Džeko, který utekl obraně a přesnou střelou skóroval.

Po poločasové přestávce byl k vidění podobný fotbal, když Teplice si udrželi převahu, ovšem mnoho akcí severočeských hráčů končilo ofsajdem. Postupem času také čím dál tím více komplikoval hru podmáčený terén.

Džeko se však i přes tále těžší podmínky prosadil podruhé v zápase v 78. minutě, když zužitkoval Sňozíkem tečovanou Feninovu hlavičku. Zanedlouho poté se však pustil Džeko do strkanice s hostujícím stoperem Lukášem a trenér Bártl ho radši vystřídal aby nedošlo k vyloučení.

Přitom až téměř na poslední chvíli se rozhodlo, kde se bude zápas hrát. Původně se totiž mělo hrát v Proboštově, aby to simulovalo zápas na soupeřově hřišti. "Bylo to hodně mokré, a tak jsme začali narychlo shánět náhradní řešení. Dokonce byla ve hře varianta hrát v Blšanech," řekl ČTK teplický sportovní manažer Rudolf Řepka. Nakonec se hrálo na tréninkovém hřišti v areálu Stínadel.

Branky: 37. a 78. Džeko, 3. Jirsák - 6. Slezák. Diváci: 200.
Sestava Teplic: Slavík - Kaufman (72. Merzič), Lukáš, Klein (85. Valenta), Krmaš (85. Dragoun) - Verbíř (61. Ĺ tohanzl), Sabou, Benát (46. Doležal), Jirsák - Dort (46. Fenin), Džeko (83. Ohněník).